kul_plakat_2014_krakowskiKatedra Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego KUL zaprasza 23 maja 2014 r. na wykład Tomasza Krakowskiego pt. Szkolnictwo żydowskie - tradycja i współczesność - Kolegium Jana Pawła II, s. C-220, godz. 13.30 w sali C 220.

Tomasz Krakowski - ukończył filozofię w Uniwersytecie Warszawskim, następnie kształcił się w zakresie teologii i religioznawstwa w Izraelu, w Jesziwie HaMivtar Orot pod kierunkiem Rabina Brovendera oraz w Jesziwe Torah BeCijon pod kierunkiem Rav Nerjii. Specjalizuje się w badaniach nad edukacją i religią żydowską w kontekście starożytnych, średniowiecznych i współczesnych pism żydowskich. Współpracuje z licznymi pozarządowymi instytucjami edukacyjnymi (m.in. z Fundacją im. Mojżesza Schorra, Fundacją Shalom, Religią TV przy programach „Lekcja Religi”). Jest stałym edukatorem Gminy Wyznaniowej Żydowskiej oraz ekspertem Muzeum Historii Żydów Polskich.

wesele_dawidaTeatr ITP zaprasza w dniach 23 i 24 maja 2014 r. na "Wesele Dawida" - tragikomiczną historię zaślubin biblijnego króla Dawida z Batszebą umieszczona w bardziej współczesnych czasach. Związek porzuconych żon króla sprzeciwiający się nowej małżonce władcy wraz z jego braćmi starają się przeżyć w wyjątkowy sposób to niepowtarzalne (?) spotkanie... - Gmach Główny KUL, s. 47, godz. 19.00. TO OSTATNIE SPEKTAKLE W TYM SEZONIE W STARYM SKŁADZIE. Szczegóły na stronie teatru: http://itp.kul.lublin.pl.

Moj_Lublin_2Gdyby Lublin był potrawą to jaką by był? A gdyby był zrobiony z tkaniny, to jak by wyglądał? A gdyby w każdej dzielnicy poszukać echa innego kraju, to jakie to byłyby kraje? Warto czasem pomyśleć inaczej o mieście, w którym się mieszka i opisać je w niestandardowy sposób. Podjęli się tego studenci II roku gospodarki przestrzennej KUL. Poruszyli wyobraźnię i spróbowali opisać swój Lublin, taki jaki znają, szukając własnych środków wyrazu. W ten sposób powstało 60 prac, które można obejrzeć w siedzibie Wydziału Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu KUL - ul. Konstantynów 1 H, piętro IV, tzw. "nowe skrzydło". Otwarcie wystawy odbędzie się 21 maja 2014 r., godz. 17.30. Wystawa będzie dostępna do końca semestru.

18 maja 2014 r. po koncercie z cyklu OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką na parterze Gmachu Głównego KUL zostanie otwarta wystawa przygotowana z okazji obchodów 300-lecia Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

Wystawa składa się z trzech części. Pierwsza dotyczy historii Seminarium, druga opowiada o Seminarium jako siedzibie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W ramach tej części wystawy będzie można zapoznać się ze wspomnieniami pierwszych studentów KUL, z okresu kiedy zajęcia były prowadzone w siedzibie Seminarium. Trzecia natomiast część wystawy poświęcona jest powołaniom.

Evandro Agazzi

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Trzynasta już edycja wykładów pt. Scientific objectivity and its contexts odbędzie się w dniach 19-27 maja 2014 r. Autorem wykładów jest Profesor Evandro Agazzi (University of Genoa, Panamerican University of Mexico City).

Katedra Filologii Celtyckiej KUL, Ambasada Irlandii oraz Fundacja Kultury Irlandzkiej zapraszają 15 maja 2014 r. na otwarcie wystawy pt. William Butler Yeats. Życie i twórczość (The Life and Works of William Butler Yeats) - Collegium Norwidianum, CN-208, godz. 12.30.

Ks. prof. Antoni Dębiński, Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Pan Bogdan Kaczmar, Dyrektor Muzeum Okręgowego w Rzeszowie zapraszają na wystawę zbiorów sztuki KUL - Ex Thesauro Universitatis - w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie.

W dniach 23 kwietnia - 25 lipca 2014 r. Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę pt. Nie lękajcie się świętości" Jan Paweł II święty pośród nas... - ul. Chopina 27, IV piętro.

Scenariusz wystawy:
1. Narodziny dla nieba (śmierć Jana Pawła II, 2.IV.2005)
2. Pożegnanie z ziemskim domem (pogrzeb)
3. Papież wysłuchanych modlitw (cuda)
4. Błogosławiony, który przyszedł w imię Pańskie (beatyfikacja)
5. Modląc się z bł. Janem Pawłem II... (kult)
6. Blask świętości (kanonizacja)

Noc Ducha w Kościele Akademickim KULDuszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza w nocy z 30 na 31 maja 2020 r. na Zieloną Noc - Noc dla Ducha w Kościele Akademickim KUL czyli wspólną modlitwę przed Zesłaniem Ducha św.

Program:

• 18.30 Nabożeństwo majowe
  • 19.00 Czuwanie prowadzone przez Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym
  • 21.00 Msza Wigilii Zesłania Duch Świętego
  • 23.00-2.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

Ze względu na ograniczenia dotyczące liczby osób przebywających w kościele związane ze stanem epidemii konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Trzy możliwości zgłoszenia swojego udziału na wybrany punkt programu i

lub czas adoracji (na każde 30 min możliwość zapisania dla 23 osob w/g

obecnych norm dla Kościoła DA co może to ulec zmianie)

1. On-line : REJESTRACJA

Uwaga : aby wpisać się na kilka punktów programu należy wypełnić odzielne zgłoszenia)

2. Telefonicznie codziennie od poniedziałku 25 maja do piatku 29 maja w godz. Od 12.00 do 20.00 na 798 771 717.

3. Osobiście, przed każdą mszą wieczorną przed Kościołem u oo. Jezuitów.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.