open_discussion_326 maja 2014 r. w ramach Stanisław Kamiński Memorial Lectures odbędzie się otwarta dyskusja nt. Salient issues in present bioethics. W dyskucji udział wezmą: prof. Lourdes Velazquez oraz prof. Evandro Agazzi z Panamerican University of Mexico City a także ks. prof. Alfred Wierzbicki z KUL - Gmach Główny, s. 212, godz. 15.00.

czy_wspolczesne_media_sa_manipulowane_civitas_226 maja 2014 r. ks. prof. Tadeusz Guz z Wydziału Zamiejscowego KUL w Tomaszowie Lubelskim, wygłosi wykład pt. Czy współczesne media są manipulowane - siedziba Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana", ul. Józefa Bema 1/5, godz. 17.00.

Instytut Historii Sztuki KUL zaprasza 26 maja 2014 r. miłośników sztuki cerkiewnej na otwarte spotkanie ze Zbigniewem Kaszubą nt. Od ruiny do świątyni - cerkiew w Łopience - Gmach Główny KUL, s. 240, godz. 18.00.

Spotkania towarzyszą wystawie: „OPUSZCZONE - RATOWANE greckokatolickie zespoły cerkiewne południowo-wschodniej Polski”.

Evandro Agazzi

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Trzynasta już edycja wykładów pt. Scientific objectivity and its contexts odbędzie się w dniach 19-27 maja 2014 r. Autorem wykładów jest Profesor Evandro Agazzi (University of Genoa, Panamerican University of Mexico City).

The Problem of Culture in Maritain's Integral HumanismWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów "The Problem of Culture in Maritain's Integral Humanism" w dniach 25-29 maja 2020 r. poprowadzi prof. John P. Hittinger.

Wykłady odbędą się online.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.