"Dom, rodzina - tu wszystko się zaczyna" to hasło zjazdu dużych rodzin z całej Polski, który odbędzie się w Lublinie, w dniach 20-22 czerwca 2014 r. na terenie Targów Lublin S.A. przy ulicy Dworcowej 11. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II wspiera organizację Zjazdu poprzez udział swoich studentów jako wolontariuszy, którzy będą pełnić rolę asystentów rodzin.

Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL 7 czerwca 2014 r. otwiera wystawę malarstwa lubelskiego artysty Andrzeja Widelskiego - ul. Rynek 8, godz. 18.00.

Dział Obsługi Badań i Rozwoju Uniwersytet - Sekcja Funduszy Strukturalnych zaprasza do udziału w bezpłatnych, specjalistycznych kursach językowych (j. francuski, j. włoski, j. hiszpański, j. rosyjski), które są realizowane w ramach projektu „PWP - Kształcenie zawodowe na neofilologiach KUL na potrzeby rynku pracy”.

Moj_Lublin_2Gdyby Lublin był potrawą to jaką by był? A gdyby był zrobiony z tkaniny, to jak by wyglądał? A gdyby w każdej dzielnicy poszukać echa innego kraju, to jakie to byłyby kraje? Warto czasem pomyśleć inaczej o mieście, w którym się mieszka i opisać je w niestandardowy sposób. Podjęli się tego studenci II roku gospodarki przestrzennej KUL. Poruszyli wyobraźnię i spróbowali opisać swój Lublin, taki jaki znają, szukając własnych środków wyrazu. W ten sposób powstało 60 prac, które można obejrzeć w siedzibie Wydziału Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu KUL - ul. Konstantynów 1 H, piętro IV, tzw. "nowe skrzydło". Otwarcie wystawy odbędzie się 21 maja 2014 r., godz. 17.30. Wystawa będzie dostępna do końca semestru.

Ks. prof. Antoni Dębiński, Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Pan Bogdan Kaczmar, Dyrektor Muzeum Okręgowego w Rzeszowie zapraszają na wystawę zbiorów sztuki KUL - Ex Thesauro Universitatis - w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie.

W dniach 23 kwietnia - 25 lipca 2014 r. Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę pt. Nie lękajcie się świętości" Jan Paweł II święty pośród nas... - ul. Chopina 27, IV piętro.

Scenariusz wystawy:
1. Narodziny dla nieba (śmierć Jana Pawła II, 2.IV.2005)
2. Pożegnanie z ziemskim domem (pogrzeb)
3. Papież wysłuchanych modlitw (cuda)
4. Błogosławiony, który przyszedł w imię Pańskie (beatyfikacja)
5. Modląc się z bł. Janem Pawłem II... (kult)
6. Blask świętości (kanonizacja)

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Spotkanie online Męczennicy za Kosciół i Polskę z Cerkwi UnickiejZa dążenie do jedności Kościoła zapłacił własnym życiem. Postać błogosławionego Jozefata Kuncewicza, męczennika jedności, oraz dzieje jego kultu przypomina książka „Unii i Polski ozdoba i chwała. Księża zmartwychwstańcy wobec kultu i kanonizacji św. Jozafata”, której autorami są ks. prof. Andrzej Gieniusz CR (Papieski Uniwersytet Urbaniana) oraz dr hab. Włodzimierz Osadczy prof. KUL. Centrum Ucrainicum KUL, jako współorganizator wydarzenia, zaprasza na spotkanie online Męczennicy za Kościół i Polskę z Cerkwi Unickiej, w ramach którego odbędzie się prezentacja książki z udziałem autorów. Wydarzenie odbędzie się 23 stycznia 2021 o godz. 16, w dzień liturgicznego wspomnienia błogosławionych męczenników unickich, na Facebooku, profile Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Kresowego oraz Muzeum Niepodległości w Warszawie.

wspólczesny widok KoloseumKUL jest jednym z kilku polskich uniwersytetów, które prowadzą studia z filologii klasycznej. Nic więc dziwnego, że pracownicy uniwersytetu od wielu lat są zaangażowani w organizację Olimpiady Języka Łacińskiego, która w tym roku odbywa się już po raz trzydziesty dziewiąty. 21-22 stycznia 2021 r. odbędzie się II etap Olimpiady. Ze względu na ograniczenia związane z epidemią koronawirusa będzie przebiegał zdalnie. Weźmie w nim udział 6 uczniów z liceów ogólnokształcących woj. lubelskiego.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni