W dniach 9-12 marca 2015 r. Koło Naukowe Filozofii Przyrody i Nauk Przyrodniczych, Koło Naukowe Studentów Kulturoznawstwa oraz Koło Filozoficzne Studentów KUL zapraszają na LVII Tydzień Filozoficzny pod hasłem Antropologia na rozdrożu.

Miło nam poinformować o nadaniu tytułu Doctora Honoris Causa Uniwersytetu Śląskiego Księdzu Profesorowi Michałowi Hellerowi.

Serdecznie gratulujemy!

Dyrektor Instytutu Prawa Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL oraz Fundacja Centrum Badań ADR „Prawo i Gospodarka” zapraszają Uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie pn. "Znaj swoje prawa". Konkurs odbędzie się 27 marca 2015 r. Termin nadsyłania zgłoszeń upłynie 16 marca 2015 r.

Szczegółowe informacje

Centrum Egzaminacyjne Hanyu Shuiping Kaoshi, które działa przy Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych KUL, zaprasza wszystkich uczących się języka chińskiego na egzamin państwowy HSK. Najbliższy termin egzaminu 28 marca 2015 r.
Szczegółowe informacje dotyczące zapisów zamieszczone są na stronie: Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych KUL

Konferencja „Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”Kardynał Stefan Wyszyński przewodził polskiemu Kościołowi przez ponad 30 lat. Przez ten czas wielokrotnie zabierał głos nie tylko w sprawach istotnych dla Kościoła, ale także dla społeczeństwa. Przybliżenie bogatego dziedzictwa nauczania Prymasa w oczekiwaniu na Jego beatyfikację to cel konferencji naukowej online, na którą zaprasza KUL w sobotę 30 stycznia 2021. – Nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego nie straciło na swej aktualności – mówi jeden z organizatorów konferencji, prorektor ds. misji i administracji KUL ks. prof. Mirosław Sitarz.