Pracownia Literatury Polsko-Żydowskiej KUL, Towarzystwo Naukowe KUL, Ośrodek "Brama Grodzka-Teatr NN" oraz Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie - filia w Lublinie zapraszają na spotkanie na temat książki Polsko-żydowska republika marzeń. O "Chwilce Dzieci i Młodzieży" (1925-1937). Wydarzenie odbędzie się 19 kwietnia 2016 r. w Sali Czarnej Ośrodka "Brama Grodzka-Teatr NN" o godz. 17.00.

Instytut Filologii Polskiej KUL w dniach 18-22 kwietnia 2016 r. organizuje Święto Polonistyki (3 lata do 100!). Wydarzeniu towarzyszyć będzie ogólnopolska konferencja naukowa Kanon czy kontestacja? Pytania młodej polonistyki. Część 2, która odbędzie się w dn. 18-20 kwietnia 2016 r.

17.04.2016 - 21.04.2016

XLVIII Tydzień Eklezjologiczny

Koło Naukowe Teologów zaprasza na XLVIII Tydzień Eklezjologiczny Między teologią a pobożnością. „Prawda wiodąca do życia w pobożności” (Tt 1,1), który odbędzie się w dniach 18-21 kwietnia 2016 r. Konferencji naukowej będą towarzyszyły wydarzenia kulturowe: warsztaty z Pawłem Królakiem, prezesem Towarzystwa Biznesowego Lubelskiego i Coraz Lepszej Firmy, spotkanie autorskie z dr Elżbietą Wiater oraz koncert organowy Stanisława Diwiszka. Częścią Tygodnia będzie także Panel studencko-doktorancki „Iuvenes Errantes”.

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.