Z ramach obchodów 1050 rocznicy chrztu Polski Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Instytut Historii Sztuki KUL oraz Stowarzyszenie Miłośników Witraży "Ars Vitrae Polona" z Krakowa wraz z autorami zapraszają na wystawę Cenne czy niechciane? Witraże kościołów województwa lubelskiego. Wystawa będzie prezentowana w Gmachu Głównym KUL na pierwszym piętrze przy Księgarni Uniwersyteckiej w dniach od 14 do 28 kwietnia 2016 r. Zapraszamy na uroczyste otwarcie, które odbędzie się w czwartek 14 kwietnia 2016 r. o godz. 14:00.

Ambasada Irlandii oraz Katedra Filologii Celtyckiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zapraszają na wystawę Irlandzki zryw – Wielkanoc 1916 Ireland Rising: The Events of Easter 1916. Wystawa jest dostępna w dniach 5-22.04.2016 roku w godz. 9.00-19.00 w Atrium Collegium Norwidianum KUL.

Instytut Historii Sztuki KUL oraz Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych i Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają na VII edycję otwartych wykładów o sztuce Nieskończony eksperyment - sztuka i obrazy nowoczesności.

Katolicki Uniwersytet Lubelski podjął inicjatywę wzniesienia w Lublinie pomnika założyciela KUL ks. Idziego Radziszewskiego.

ks._Idzi_RadziszewskiKs. Idzi Benedykt Radziszewski był nie tylko pomysłodawcą i pierwszym rektorem KUL, ale także prekursorem szkolnictwa wyższego w Lublinie. Jego idea zapoczątkowała akademicki charakter Lublina i dała podwaliny pod powstawanie kolejnych uczelni, w których dziś studiuje kilkadziesiąt tysięcy studentów, a miasto Lublin jest prężnym ośrodkiem akademickim.

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.