Uczelniany Samorząd Studentów KUL oraz Studenckie Forum Business Centre Club  zaprasza na Forum Obywatelskie - interdyscyplinarne wydarzenie społeczno-naukowe, które odbędzie się w dniach 16-18 maja 2016 r. Formuła wydarzenia przewiduje dyskusje panelowe z udziałem przedstawicieli świata nauki, kultury, polityki, prawa, mediów. Tematem przewodnim tegorocznego Forum jest Polska jako dobro wspólne wszystkich obywateli.

W trakcie wydarzenia odbędzie się siedem paneli dyskusyjnych:

• Państwo i samorząd – przyszłość i odpowiedzialność;
  • Wizerunek Polski w mediach;
  • Demokratyczne państwo prawa;
  • Polityka społeczna i gospodarcza;
  • Polityka zagraniczna i bezpieczeństwo państwa;
  • Kultura i dziedzictwo narodowe;
  • Nauka i szkolnictwo wyższe.

Wszystkie panele dyskusyjne odbędą się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym (ul. A. Grottgera 2).

Konferencja „Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”Kardynał Stefan Wyszyński przewodził polskiemu Kościołowi przez ponad 30 lat. Przez ten czas wielokrotnie zabierał głos nie tylko w sprawach istotnych dla Kościoła, ale także dla społeczeństwa. Przybliżenie bogatego dziedzictwa nauczania Prymasa w oczekiwaniu na Jego beatyfikację to cel konferencji naukowej online, na którą zaprasza KUL w sobotę 30 stycznia 2021. – Nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego nie straciło na swej aktualności – mówi jeden z organizatorów konferencji, prorektor ds. misji i administracji KUL ks. prof. Mirosław Sitarz.