Ośrodek Badań nad Geografią Historyczną Kościoła w Polsce KUL, Klasztor Franciszkanów w Jarosławiu, Muzeum Kamienica Orsettich zapraszają na wydarzenie 300. rocznica (1716-2016) konsekracji kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej w Jarosławiu. Wydarzenie odbędzie się 19 maja 2016 r.

Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej KUL, Katedra Historii Kościoła w Starożytności i Średniowieczu KUL, Katedra Historii Starożytnej i Bizantyńskiej KUL oraz Sekcja Patrystyczna przy Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski zapraszają na Międzynarodową Konferencję Patrystyczną Ojcowie Kościoła w polemice z herezjami. Konferencja odbędzie się w dniach 17-19 maja 2016 r. w Collegium Joannis Pauli  II KUL, aula C-1031.

W dniach 17-19 maja 2016 r. odbędzie się w Lublinie konferencja Le Théâtre à (re)découvrir / Teatr warty przypomnienia organizowana przez Katedrę Kultur i Literatur Romańskich KUL i Zakład Teatrologii UMCS przy współpracy z Muzeum Literackim im. Józefa Czechowicza w Lublinie.

Konferencja „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe"Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe",  która odbędzie się 21 i 22 września 2021 r. Konferencja odbędzie się w formie online na platformie MS Teams z udziałem gości z zagranicy.

Konferencja „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”Zygmunt Haupt to jeden w najwybitniejszych emigracyjnych dwudziestowiecznych pisarzy polskich, laureat  Nagrody Literackiej „Kultury”, którego twórczość wciąż jest odkrywana w rodzinnym kraju. Jego postaci i dziełom poświęcona będzie międzynarodowa konferencja naukowa „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”,  której jednym z organizatorów będzie Ośrodek Badań nad Literaturą Religijną KUL. Konferencja odbędzie się 22-24 września 2021, w siedzibie Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM (Collegium Maius). Obrady będą odbywać się w formie hybrydowej, chętni do udziału w konferencji w formie online są proszeni o kontakt na adres konferencjahaupt2020@gmail. com.