Chór Akademicki KUL w czwartek 6 października 2016 r. wystąpi na placu przed lubelskim Ratuszem. Z okazji rozpoczęcia roku akademickiego wraz z innymi chórami uczelni publicznych Lublina wykona „Gaudeamus igitur”. Celem flash mobu jest prezentacja potencjału tkwiącego w społeczności studenckiej miasta. Początek wydarzenia o godz. 11.30.

Fotorelacja

Katolicki Uniwersytet Lubelski podjął inicjatywę wzniesienia w Lublinie pomnika założyciela KUL ks. Idziego Radziszewskiego.

ks._Idzi_RadziszewskiKs. Idzi Benedykt Radziszewski był nie tylko pomysłodawcą i pierwszym rektorem KUL, ale także prekursorem szkolnictwa wyższego w Lublinie. Jego idea zapoczątkowała akademicki charakter Lublina i dała podwaliny pod powstawanie kolejnych uczelni, w których dziś studiuje kilkadziesiąt tysięcy studentów, a miasto Lublin jest prężnym ośrodkiem akademickim.