logo 70 lat usc

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Lublinie zapraszają na konferencję „70-lecie wprowadzenia jednolitej rejestracji stanu cywilnego w Polsce”, która rozpocznie się 7 października 2016 r. o godz. 10.00 w auli Centrum Transferu Wiedzy (CTW-408). W trakcie konferencji zasłużeni pracownicy USC otrzymają Odznaki Honorowe za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.

Materiał filmowy

06.10.2016 - 09.10.2016

XVI Dzień Papieski

XVI Dzień PapieskiW niedzielę 9 października 2016 r. już po raz szesnasty obchodzimy Dzień Papieski. W obchody włącza się również społeczność Akademicka KUL. Obok modlitwy w Kościele Akademickim KUL w programie tegorocznego Dnia znalazła się również projekcja filmu „Nasz profesor papieżem” i spotkanie z jego reżyserem Grzegorzem Linkowskim. Natomiast pod Kościołem będzie miał miejsce kiermasz ciast zorganizowany przez Grupę Stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Dodatkowy nabór na studia podyplomowe trwa jeszcze

do 22 października 2016 r.
Więcej informacji można znaleźć na stronie studiów podyplomowych lub na profilu Facebook.

budżet obywatelskiKoło Uczelniane AZS KUL przygotowało 3 projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin. Są to:

• Aktywny Student (D-20),
  • Aktywny Lublin (M-76),
  • Aktywny uczeń (M-74).

Na projekty może głosować każda osoba, kóra ukończyła 16 rok życia oraz mieszka (nie być zameldowana) w Lublinie. Głosowanie trwa do 10 października 2016 r. w lokalach wyborczych lub na stronie internetowej Budżetu.

03.10.2016 - 12.10.2016

Rekolekcje na dobry początek

rekolekcje na dobry początekDuszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza na trzydniowe rekolekcje “z buta” na dobry początek. Spotkania rekolekcyjne odbywać się będą w dniach 10-12 października 2016 r.:

• w Auli ks. kard. Wyszyńskiego w Gmachu Głównym KUL o godz. 12.00 dla studentów pierwszego roku w Kościele Akademickim o godz. 19.00 dla pozostałych roczników i pracowników lubelskich uczelni.

Do udziału w rekolekcjach zapraszamy gorąco całe środowisko akademickie.

Konferencja V KongresWielkimi krokami zbliża się V Kongres Kultury Chrześcijańskiej, który będzie rozpoczynał obchody jubileuszu 100-lecia KUL. Obu tych ważnych wydarzeń dotyczyła konferencja prasowa z udziałem Metropolity Lubelskiego Arcybiskupa Stanisława Budzika oraz Rektora KUL ks. prof. dra hab. Antoniego Dębińskiego, która miała miejsce 22 września 2016 r. w Muzeum Uniwersyteckim.

Materiał filmowy

plakat II Kongres HispanistówKoło Hiszpańsko-Polskie przy KUL wraz z Kołem Naukowym Doktorantów Wydziału Nauk Humanistycznych KUL zapraszają wszystkich młodych badaczy (studentów, doktorantów) do wzięcia udziału w II Ogólnopolskim Kongresie Młodych Hispanistów, który odbędzie się w dn. 17-19 listopada 2016 r. Kongres jest skierowany do osób zainteresowanych problematyką hispanistyczną i prowadzących badania w zakresie studiów hispanistycznych w szerokim tego słowa znaczeniu. Termin zgłoszeń upływa 21 października 2016 r.

Katolicki Uniwersytet Lubelski podjął inicjatywę wzniesienia w Lublinie pomnika założyciela KUL ks. Idziego Radziszewskiego.

ks._Idzi_RadziszewskiKs. Idzi Benedykt Radziszewski był nie tylko pomysłodawcą i pierwszym rektorem KUL, ale także prekursorem szkolnictwa wyższego w Lublinie. Jego idea zapoczątkowała akademicki charakter Lublina i dała podwaliny pod powstawanie kolejnych uczelni, w których dziś studiuje kilkadziesiąt tysięcy studentów, a miasto Lublin jest prężnym ośrodkiem akademickim.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.