Diecezja Sandomierska oraz Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Społeczeństwie KUL  w Stalowej Woli zapraszają na sesję naukową „Chrzest Polski, początki państwa”, która odbędzie się 18 października 2016 r. w Bibliotece Międzyuczelnianej w Stalowej Woli. Początek sesji o godz. 9.00.

17.10.2016 - 18.10.2016

Uroczystość Promocji Doktorskich

promocje doktorskieWe wtorek 18 października 2016 r. o godz. 11.00 w Auli Stefana Kard. Wyszyńskiego odbędzie się Uroczystość Promocji Doktorskich, podczas której wręczone zostaną awanse zawodowe na stanowisko profesora nadzwyczajnego, dyplomy doktora habilitowanego oraz dyplomy doktorskie.

Polska Akademia Nauk Oddział w Lublinie oraz Katedra Historii XIX w. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II – przy wsparciu organizacyjnym władz miasta Lublina – inaugurują obchody 700-letniej rocznicy lokacji miasta sesją naukową "Lublin: miasto i ludzie (W przededniu obchodów 700-lecia)", która odbędzie się 18-19 października 2016 r. w Trybunale Koronnym. Lubelscy historycy, historycy sztuki i literatury przybliżą na niej ciekawe dzieje miasta, a także jego oryginalne związki z innymi krajami Europy.

Zmiany demograficzne w miastach Polski po 2000 r. oraz pozyskiwanie i wykorzystanie środków Unii Europejskiej w rozwoju miast to tylko niektóre z tematów konferencji II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Miasta Polski na początku XXI wieku. Społeczeństwo – Gospodarka – Rozwój. W dyskusji nad ważnymi dla przyszłości kraju kwestami społecznymi i ekonomicznymi miast Polski wezmą udział przedstawiciele nauk społecznych, ekonomicznych, technicznych. Wydarzenie odbędzie się 18 października 2016 r.  w Stalowej Woli, a jego organizatorem jest Instytut Prawa i Ekonomii WZPiNoS KUL.

sympozjum świadek nadzieiInstytut Teologii Moralnej KUL oraz Lubelskie Towarzystwo Naukowe zapraszają na sympozjum z okazji X rocznicy śmierci ks. prof. Janusza Nagórnego „Świadek Ewangelii nadziei”, które odbędzie się 18 października 2016 r. w auli Collegium Joannis Pauli II, C-1031.

Katedra Prawa Rzymskiego KUL organizuje sympozjum „Gaius noster. Polskie studia nad »Instytucjami« Gajusa w latach 1816-2016”, które odbędzie się 17-18 października 2016 r. w Collegium Iuridicum, ul. Spokojna 1, Sala Rady Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL (CI-204).

plakat II Kongres HispanistówKoło Hiszpańsko-Polskie przy KUL wraz z Kołem Naukowym Doktorantów Wydziału Nauk Humanistycznych KUL zapraszają wszystkich młodych badaczy (studentów, doktorantów) do wzięcia udziału w II Ogólnopolskim Kongresie Młodych Hispanistów, który odbędzie się w dn. 17-19 listopada 2016 r. Kongres jest skierowany do osób zainteresowanych problematyką hispanistyczną i prowadzących badania w zakresie studiów hispanistycznych w szerokim tego słowa znaczeniu. Termin zgłoszeń upływa 21 października 2016 r.

2020_Aramaic_Enoch_ConferenceSekcja Nauk Biblijnych Wydziału Teologii KUL zaprasza do uczestnictwa w konferencji online „From the Books of Enoch to Genesis Apocryphon: Aramaic Manuscripts of 1 Enoch and Related Aramaic Traditions from Qumran”, która odbędzie się 20–22 października 2020 r. Uczestnictwo w konferencji jest darmowe, konieczna jest rejestracja.

Strona konferencji

Program  (strefa czasowa - EST/EDT, wschodnie wybrzeże USA)

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.