plakat jesienne dni biblijneKim jest ten, dla którego Bóg sam staje się Człowiekiem? Refleksji na temat człowieka poświęcone będzie najbliższe Międzynarodowe Sympozjum Biblijne, które będzie miało miejsce 19-20 października 2016 r. w auli C-1031 w Collegium Joannis Pauli II. Hasłem sympozjum będzie: „Czym jest człowiek, że o nim pamiętasz? Antropologia w Piśmie Świętym”. Odbędzie się ono w ramach Jesiennych Dni Biblijnych KUL, a jego organizatorem jest Instytut Nauk Biblijnych KUL.

Polska Akademia Nauk Oddział w Lublinie oraz Katedra Historii XIX w. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II – przy wsparciu organizacyjnym władz miasta Lublina – inaugurują obchody 700-letniej rocznicy lokacji miasta sesją naukową "Lublin: miasto i ludzie (W przededniu obchodów 700-lecia)", która odbędzie się 18-19 października 2016 r. w Trybunale Koronnym. Lubelscy historycy, historycy sztuki i literatury przybliżą na niej ciekawe dzieje miasta, a także jego oryginalne związki z innymi krajami Europy.

Instytut Pedagogiki KUL organizuje międzynarodową, jubileuszową konferencję naukową "Pedagogika adekwatna na gruncie wielkiej tradycji", która odbędzie się w dniach 17-19 października 2016 r. w  Centrum Transferu Wiedzy (CTW) 113.

W dniach 20-23 kwietnia 2020 r. na Wydziale Filozofii KUL  odbędzie się LXII Tydzień Filozoficzny. Impreza ta – jedna z największych i najstarszych w Polsce – corocznie podejmuje aktualne pytania filozofii.

Tydzień Filozoficzny jest wydarzeniem, które nie tylko pozwala zapoznać się z wynikami badań czołowych przedstawicieli wielu polskich ośrodków akademickich, ale również daje okazję do zaprezentowania osiągnięć środowiska lubelskiego. Taka idea przyświecała mu u jego początków, które sięgają roku 1958. Tym razem asumpt do dyskusji ma dać temat: BÓG – ŚWIAT - UMYSŁ.

„The History of Philosophy as Told from the Future” Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów „The History of Philosophy as Told from the Future” w dniach 11-15 maja 2020 r. poprowadzi prof. Steve Fuller (University of Warwick).

wykłady „New World Order and New Atheism”Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów „New World Order and New Atheism” w dniach 18-22 maja 2020 r. poprowadzi prof. Curtis Hancock (Rockhurst Jesuit University, Kansas City, Missouri).

2020_kul_wojtyla_memorial_lectures_plakat_reimersWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Veritas splendor and Philosophy w dniach 1-5 czerwca 2020 r. poprowadzi prof. Adrian Reimeres (Notre Dame University).

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.