euroazjatycka gra gospodarczaInstytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL, Wschodnioeuropejska Sieć Uniwersytetów KUL oraz Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia zapraszają Państwa 3 lutego 2017 r. na dyskusję panelową „Eurazjatycka Unia Gospodarcza – kto kogo? Złożona gra sił przyciągania i odpychania, która rozpocznie się o godz. 12.00 w Collegium Norwidianum, sala CN-004.

Dziekan Wydziału Biotechnologii i Nauk o Środowisku serdecznie zaprasza pracowników i studentów na wykład „Analiza bakteryjnych markerów chemicznych techniką spektrometrii mas”, który wygłosi prof. nadzw. dr hab. Jacek Rybka, dyrektor Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN we Wrocławiu. Wykład odbędzie się 3 lutego 2017 r. (piątek) o godzinie 10.00 w sali B-007 Instytutu Biotechnologii.

konkurs oratorskiKatedra Semiotyki i Retoryki Dziennikarstwa Audiowizualnego Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej  KUL oraz Koło Naukowe Studentów Retoryki Stosowanej KUL zapraszają studentów na VII Ogólnopolski  Międzyuczelniany Konkurs Oratorski, który odbędzie się 14 marca 2017 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031 (Aula Muzykologii) o godz. 14.00.

06.12.2016 - 28.02.2017

Rekrutacja zimowa

indeksRozpoczęła się rekrutacja zimowa. Dostępne są następujące kierunki studiów II stopnia:

Rekrutacja potrwa do 28 lutego 2017 r.

Katolicki Uniwersytet Lubelski podjął inicjatywę wzniesienia w Lublinie pomnika założyciela KUL ks. Idziego Radziszewskiego.

ks._Idzi_RadziszewskiKs. Idzi Benedykt Radziszewski był nie tylko pomysłodawcą i pierwszym rektorem KUL, ale także prekursorem szkolnictwa wyższego w Lublinie. Jego idea zapoczątkowała akademicki charakter Lublina i dała podwaliny pod powstawanie kolejnych uczelni, w których dziś studiuje kilkadziesiąt tysięcy studentów, a miasto Lublin jest prężnym ośrodkiem akademickim.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.