Wydział Filozoficzny Towarzystwa Naukowego KUL zaprasza na posiedzenie naukowe, które odbędzie się 8 lutego 2017 r. (środa) o godzinie 14.15 w Gmachu Głównym KUL, sala GG-208. Przedmiotem posiedzenia będzie spotkanie z ks. prof. Zygmuntem Hajdukiem  i dyskusja wokół jego najnowszej książki "Struktury metodologiczne w nauce. Słowa klucze filozofii nauki".

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl