żłobekDzięki współpracy KUL oraz Żłobka Szczęśliwych Maluchów na przełomie maja i czerwca 2017 r. ruszy kolejna placówka dla dzieci pracowników i studentów KUL. Drugi oddział żłobka powstanie przy ul. Kryształowej 13 w Lublinie, a będzie mogło z niego korzystać 35 dzieci. Rekrutacja do placówki potrwa do 15 marca 2017 r. To kolejny element polityki prorodzinnej sukcesywnie wdrażanej na Uniwersytecie.

21.02.2017 - 22.02.2017

Dzień Erasmusa

erasmusSekcja Obsługi Wymian Międzynarodowych KUL zaprasza studentów do udziału  w Dniu Erasmusa, który odbędzie się 22 lutego 2016 r. w holu Collegium Norwidianum w  godz. 10.00 do 14.00. Wydarzenie będzie promować wyjazdy w ramach programu Erasmus+ (studia i praktyki zarówno w krajach UE, jak i poza Unią).  W programie m. in. prezentacje uczelni zagranicznych, spotkania z byłymi stypendystami, smaczny poczęstunek, losowanie atrakcyjnych nagród. Wstęp wolny.

zagrożenia dla polskich uniwersytetówInstytut Jana Pawła II KUL zaprasza na kolejne spotkanie konwersatoryjne z cyklu „Istota i misja uniwersytetu we współczesnym świecie” w ramach Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II, podczas którego prof. dr hab. Zbigniew Drozdowicz (kierownik Katedry Religioznawstwa i Badań Porównawczych UAM) wygłosi referat „Zagrożenia dla polskich uniwersytetów”. Spotkanie odbędzie się 22 lutego 2017 r. o godz. 17.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

Po spotkaniu przewidziana jest dyskusja.

Wstęp wolny.

21.02.2017 - 22.02.2017

Uroczystość Promocji Doktorskich

promocjeW środę 22 lutego 2017 r. w Auli im. Stefana kard. Wyszyńskiego odbyła się Uroczystość Promocji Doktorskich, podczas której zostały wręczone awanse zawodowe na stanowisko profesora zwyczajnego i nadzwyczajnego, dyplomy doktora habilitowanego oraz dyplomy doktorskie.

konkurs oratorskiKatedra Semiotyki i Retoryki Dziennikarstwa Audiowizualnego Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej  KUL oraz Koło Naukowe Studentów Retoryki Stosowanej KUL zapraszają studentów na VII Ogólnopolski  Międzyuczelniany Konkurs Oratorski, który odbędzie się 14 marca 2017 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031 (Aula Muzykologii) o godz. 14.00.

06.12.2016 - 28.02.2017

Rekrutacja zimowa

indeksRozpoczęła się rekrutacja zimowa. Dostępne są następujące kierunki studiów II stopnia:

Rekrutacja potrwa do 28 lutego 2017 r.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni

Konferencja „Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”Kardynał Stefan Wyszyński przewodził polskiemu Kościołowi przez ponad 30 lat. Przez ten czas wielokrotnie zabierał głos nie tylko w sprawach istotnych dla Kościoła, ale także dla społeczeństwa. Przybliżenie bogatego dziedzictwa nauczania Prymasa w oczekiwaniu na Jego beatyfikację to cel konferencji naukowej online, na którą zaprasza KUL w sobotę 30 stycznia 2021. – Nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego nie straciło na swej aktualności – mówi jeden z organizatorów konferencji, prorektor ds. misji i administracji KUL ks. prof. Mirosław Sitarz.