zagrożenia dla polskich uniwersytetówInstytut Jana Pawła II KUL zaprasza na kolejne spotkanie konwersatoryjne z cyklu „Istota i misja uniwersytetu we współczesnym świecie” w ramach Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II, podczas którego prof. dr hab. Zbigniew Drozdowicz (kierownik Katedry Religioznawstwa i Badań Porównawczych UAM) wygłosi referat „Zagrożenia dla polskich uniwersytetów”. Spotkanie odbędzie się 22 lutego 2017 r. o godz. 17.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

Po spotkaniu przewidziana jest dyskusja.

Wstęp wolny.

Konferencja „Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”Kardynał Stefan Wyszyński przewodził polskiemu Kościołowi przez ponad 30 lat. Przez ten czas wielokrotnie zabierał głos nie tylko w sprawach istotnych dla Kościoła, ale także dla społeczeństwa. Przybliżenie bogatego dziedzictwa nauczania Prymasa w oczekiwaniu na Jego beatyfikację to cel konferencji naukowej online, na którą zaprasza KUL w sobotę 30 stycznia 2021. – Nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego nie straciło na swej aktualności – mówi jeden z organizatorów konferencji, prorektor ds. misji i administracji KUL ks. prof. Mirosław Sitarz.