14.03.2017 - 09.04.2017

Wielkopostna akcja charytatywna

wielkopostna zbiórka charytatywnaWielki Post to czas, kiedy społeczność KUL włącza się w dzieła charytatywne. Tym razem chcemy kontynuować rozpoczętą podczas ostatniego Adwentu akcję pomocy dla Dziennego Centrum dla Dzieci i Młodzieży w gruzińskim mieście Kutaisi.

Datki na pomoc dla świetlicy będą zbierane do puszek ustawionych przy portierniach i w Dziale Komunikacji KUL (GG-103). Akcja potrwa do 9 kwietnia 2017 r.

Już po raz trzeci mury naszego Uniwersytetu będę gościć uczestników olimpiady języka łacińskiego na szczeblu centralnym (15-17 marca 2017 r.). W konkursie weźmie udział 44 uczniów ze szkół średnich z całej Polski. Uczestnicy finału najpierw zmierzą się z tłumaczeniem oryginalnego tekstu łacińskiego, a następnie najlepsi z nich wezmą udział w rozmowie z jury sprawdzającej znajomość kultury antycznej. Życzymy powodzenia!

15 marca 2017 r. o godz. 17.00 w Centrum Transferu Wiedzy KUL, sala CTW-102 odbędzie się wykład gościnny Andrzeja Paluchowskiego „Uwagi o przenikaniu piśmiennictwa emigracyjnego do kraju”. Wykład będzie dotyczyć "szlachetnego oszustwa" i przedstawi relację z pierwszej ręki o drugim obiegu.

We środę 15 marca 2017 r. o godz. 12.30 w Kościele Akademickim zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. Wojciecha Chudego, wybitnego filozofa, personalisty, etyka, pedagoga, oddanego nauce i młodzieży nauczyciela akademickiego. Eucharystii przewodniczyć będzie oraz homilię wygłosi ks. prof. dr hab. Andrzej Szostek.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w dziesiątą rocznicę śmierci Pana Profesora.

wystawaKatedra Filologii Celtyckiej oraz Ambasada Irlandii serdecznie zapraszają na wystawę „Dawniej obcy, dziś sąsiedzi. Polsko-irlandzkie spotkania na przestrzeni wieków”. Wystawa jest dostępna w dniach 14-31 marca 2017 r.  w holu Collegium Norwidianum.

sw_patrykKatedra Filologii Celtyckiej we współpracy z Ambasadą Irlandii oraz Fundacją Kultury Irlandzkiej serdecznie zapraszają na obchody Dnia Św. Patryka (14-18 marca 2017 r.), które są częścią ogólnopolskiego Festiwalu Świętego Patryka odbywającego się pod patronatem Ambasady Irlandii pod hasłem „Baw się jak w Irlandii”.

powtórki przed maturąPo raz kolejny startują Uniwersyteckie Powtórki przed Maturą. To doskonała okazja, aby uporządkować i utrwalić wiedzę m.in. z języka polskiego, matematyki czy języków obcych. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne, wystarczy się zarejestrować. Powtórki rozpoczynają się w sobotę 11 marca 2017 r.

żłobekDzięki współpracy KUL oraz Żłobka Szczęśliwych Maluchów na przełomie maja i czerwca 2017 r. ruszy kolejna placówka dla dzieci pracowników i studentów KUL. Drugi oddział żłobka powstanie przy ul. Kryształowej 13 w Lublinie, a będzie mogło z niego korzystać 35 dzieci. Rekrutacja do placówki potrwa do 15 marca 2017 r. To kolejny element polityki prorodzinnej sukcesywnie wdrażanej na Uniwersytecie.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.