W ramach Otwartego Seminarium z historii i filozofii religii zapraszamy na wykład "Subtelniejsze języki" refleksji nad relacją: literatura a religia, który wygłosi dr hab. Tomasz Garbol (KUL). Wykład i seminarium realizowane w ramach grantu FNP Mistrz kierowanego przez prof. Piotra Gutowskiego rozpoczną się 22 marca 2017 r. o godz. 15.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

21.03.2017 - 22.03.2017

Wiosenne Sympozjum Biblijne

wiosenne sympozjum biblijneInstytut Nauk Biblijnych KUL zaprasza na Wiosenne Sympozjum Biblijne 2017, które odbędzie się pod hasłem  „Pan nie płonie gniewem na wieki” (Ps 103,9b) Gniew Boga i gniew człowieka w Piśmie świętym. Wydarzenie rozpocznie się 22 marca 2017 r. o godz. 9.00 w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031, a poprzedzi je Msza św. w Kościele Akademickim KUL o godz. 7.00.

wiara i niewiaraMiędzynarodowy Ośrodek Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej KUL,  Pracownia Literatury Polsko-Żydowskiej KUL , Centrum Badań Holocaustu oraz Zakład Izraela i Lewantu Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na otwarte seminarium naukowe „Wiara i niewiara. Literackie realizacje wobec doświadczenia zagłady”, które odbędzie się 21-22 marca 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-052 .

wystawa KUL ZamośćRektor KUL oraz Dyrektor Muzeum Zamojskiego w Zamościu zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KUL”, która będzie prezentowana w Muzeum Zamojskim w Zamościu od 18 marca do 31 maja 2017 r. Na wystawie znalazły się średniowieczne rzeźby śląskie, malarstwo obce XVI-XIX w. i polskie XIX/XX w., rysunek i grafika oraz rzemiosło artystyczne, w tym porcelana i szkło z najprzedniejszych manufaktur europejskich.

14.03.2017 - 09.04.2017

Wielkopostna akcja charytatywna

wielkopostna zbiórka charytatywnaWielki Post to czas, kiedy społeczność KUL włącza się w dzieła charytatywne. Tym razem chcemy kontynuować rozpoczętą podczas ostatniego Adwentu akcję pomocy dla Dziennego Centrum dla Dzieci i Młodzieży w gruzińskim mieście Kutaisi.

Datki na pomoc dla świetlicy będą zbierane do puszek ustawionych przy portierniach i w Dziale Komunikacji KUL (GG-103). Akcja potrwa do 9 kwietnia 2017 r.

wystawaKatedra Filologii Celtyckiej oraz Ambasada Irlandii serdecznie zapraszają na wystawę „Dawniej obcy, dziś sąsiedzi. Polsko-irlandzkie spotkania na przestrzeni wieków”. Wystawa jest dostępna w dniach 14-31 marca 2017 r.  w holu Collegium Norwidianum.

powtórki przed maturąPo raz kolejny startują Uniwersyteckie Powtórki przed Maturą. To doskonała okazja, aby uporządkować i utrwalić wiedzę m.in. z języka polskiego, matematyki czy języków obcych. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne, wystarczy się zarejestrować. Powtórki rozpoczynają się w sobotę 11 marca 2017 r.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni