czytanie odeyseiInstytut Filologii Klasycznej KUL zaprasza do udziału w czytaniu „Odysei” Homera w ramach Międzynarodowych Dni Odysei. Jest to ogólnoświatowa akcja, odbywająca się 24 marca 2017 r., której celem jest promocja kultury i wiedzy o Antyku.

W Polsce wezmą w niej udział ośrodki kulturalne oraz uniwersyteckie, m.in. z Warszawy, Poznania,Torunia i Wrocławia. W Lublinie czytanie rozpocznie się o godz. 11.00 w Atrium Collegium Norwidianum. Słowa Odysei zabrzmią w języku greckim (dr Iwona Wieżel), polskim (Michał Łukaszczyk) i chińskim (Wanda Kuzaka).

W programie przewidziano również prezentację multimedialną.

Faust. Więcej światłaTeatr ITP zaprasza ostatni raz w tym roku akademickim zaprasza na spektakl „Faust. Więcej światła". Jest to historia ambitnego reżysera, który pragnąc być ciągle na szczycie sławy poświęci wiele. Reżyserując widowisko będące barokową interpretacją "Fausta" J. H. Goethego nie zauważa, że sam zaczyna kroczyć jego śladami. Przedstawienie odbędzie się 24, 25 i 26 marca 2017 r. o godz. 19.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-02.

Rezerwacja wejściówek

wystawaKatedra Filologii Celtyckiej oraz Ambasada Irlandii serdecznie zapraszają na wystawę „Dawniej obcy, dziś sąsiedzi. Polsko-irlandzkie spotkania na przestrzeni wieków”. Wystawa jest dostępna w dniach 14-31 marca 2017 r.  w holu Collegium Norwidianum.

Wystawa „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze W roku beatyfikacji absolwenta, a potem Wielkiego Kanclerza KUL – kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, Muzeum KUL swoją wystawą „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze pragnie wpisać się w obchody tego szczególnego wydarzenia.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00 do 17 października 2021.