II synpozjum doktorantów socjologiiInstytut Socjologii oraz Towarzystwo Przyjaciół KUL zapraszają do udziału w II Ogólnopolskim Sympozjum Doktorantów Socjologii „Polska w socjologii – socjologia w Polsce”, które odbędzie się  3-4 kwietnia 2017 r. w Lublinie.

Prace badawcze podejmowane przez doktorantów stanowią bardzo ważną część prowadzonych w Polsce badań społecznych. Jednocześnie zbyt mało jest okazji do wspólnych spotkań, przestrzeni wymiany doświadczeń i poglądów czy dyskusji dotyczących poszukiwań badawczych młodych naukowców. Sympozjum jest wydarzeniem, które tę przestrzeń poszerza, dając możliwość zaprezentowania swoich zainteresowań badawczych oraz badań prowadzonych w ramach przygotowywanej rozprawy doktorskiej.

W dniach 3-7 kwietnia 2017 roku Koło Filozoficzne Studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II organizuje LIX Tydzień Filozoficzny, kontynuując w ten sposób jedną z najstarszych tradycji Wydziału Filozofii.

problemy etyki prawniczejKoło Naukowe Studentów Prawa KUL wraz z Sekcją Teorii i Filozofii Prawa KNSP KUL zaprasza na ogólnopolską konferencję naukową "Współczesne problemy etyki prawniczej", która odbędzie się 3 kwietnia 2017 r. o godz. 9.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-302.

Konferencja inauguruje tegoroczny Tydzień Prawników, który potrwa do 7 kwietnia.

pieniądz gotówkowy czy bezgotówkowyInstytut Ekonomii i Zarządzania KUL oraz Studia Europejskie Uniwersytet w Bremie zapraszają na konferencję „Pieniądz gotówkowy czy bezgotówkowy? Perspektywa Polski i Niemiec”, która odbędzie się 2-3 kwietnia 2017 r. Pierwszego dnia obrady będą miały miejsce w Hotelu Mercure Lublin Centrum, natomiast drugiego w Centrum Transferu Wiedzy,  sala CTW-114.

webinarium_17_czerwcaW czwartek, 17 czerwca 2021 r. w godz. 10.00 -11.30 odbędzie się webinarium zatytułowane "Jaka polityka i jakie sąsiedztwo Unii Europejskiej?", którego jednym ze współorganizatorów jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL.

Wydarzenie w formie online dobędzie się na platformie Zoom. Link do webinarium.

Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL w piątek, 18 czerwca 2021 r. organizuje na platformie Microsoft Teams  międzynarodową konferencję naukową pt. „Zmiana konstytucji”. Uczestnikami konferencją będą przedstawiciele ośrodków naukowych z Polski, Włoch, Litwy i Słowacji.

Konferencja jest organizowana w ramach grantu przyznanego w 2019 r. przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Doskonała nauka – Wsparcie konferencji naukowych

Program konferencji.

Katedra Antropologii Filozoficznej i Filozofii Prawa KUL oraz Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu zapraszają na Lubelskie Seminarium Otwarte im. ks. Andrzeja Maryniarczyka SDB. Gościem seminarium będzie prof. Marek Rembierz, który wygłosi referat pt. Stefan Swieżawski: realizm metafizyczny jako pedagogia nadziei.

Seminarium rozpocznie się online w poniedziałek, 21 czerwca 2021 r. o godz. 17.00. Link do spotkania bit.ly/filozofia_otwarte_seminarium_4.

Dodatkowe informacje www.filozofia.kul.pl.

Zapraszamy na V Letnią Szkołę Kognitywistyki, odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 8-11 września 2021 r. Tytuł tegorocznej Letniej Szkoły Kognitywistyki wskazuje na niestandardowe i szerokie podejście do problematyki emocji.