Wydział Filozofii KUL i Sekcja Filozoficzna Wykładowców Uczelni Katolickich w Polsce zapraszają na debatę promującą kolejny tom z serii "Dydaktyka filozofii - Metafizyka", która odbędzie się 4 kwietnia 2017 r. o godz. 18.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

W dyskusji, która poprowadzi prof. Jacek Wojtysiak (KUL) udział wezmą: prof. Andrzej Maryniarczyk (KUL), prof. Sebastian Kołodziejczyk (UJ), prof. Marek Piwowarczyk (KUL) i dr Maciej Sendłak (UW).

Spotkanie jest wydarzeniem towarzyszącym LIX Tygodnia Filozoficznego "Źródła filozofii europejskiej".

II synpozjum doktorantów socjologiiInstytut Socjologii oraz Towarzystwo Przyjaciół KUL zapraszają do udziału w II Ogólnopolskim Sympozjum Doktorantów Socjologii „Polska w socjologii – socjologia w Polsce”, które odbędzie się  3-4 kwietnia 2017 r. w Lublinie.

Prace badawcze podejmowane przez doktorantów stanowią bardzo ważną część prowadzonych w Polsce badań społecznych. Jednocześnie zbyt mało jest okazji do wspólnych spotkań, przestrzeni wymiany doświadczeń i poglądów czy dyskusji dotyczących poszukiwań badawczych młodych naukowców. Sympozjum jest wydarzeniem, które tę przestrzeń poszerza, dając możliwość zaprezentowania swoich zainteresowań badawczych oraz badań prowadzonych w ramach przygotowywanej rozprawy doktorskiej.

W dniach 3-7 kwietnia 2017 roku Koło Filozoficzne Studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II organizuje LIX Tydzień Filozoficzny, kontynuując w ten sposób jedną z najstarszych tradycji Wydziału Filozofii.

Katedra Antropologii Filozoficznej i Filozofii Prawa KUL oraz Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu zapraszają na Lubelskie Seminarium Otwarte im. ks. Andrzeja Maryniarczyka SDB. Gościem seminarium będzie prof. Marek Rembierz, który wygłosi referat pt. Stefan Swieżawski: realizm metafizyczny jako pedagogia nadziei.

Seminarium rozpocznie się online w poniedziałek, 21 czerwca 2021 r. o godz. 17.00. Link do spotkania bit.ly/filozofia_otwarte_seminarium_4.

Dodatkowe informacje www.filozofia.kul.pl.

29.06.2021 - 30.06.2021

Biblia w dialogu ekumenicznym

Biblia w dialogu ekumenicznymWe środę, 30 czerwca 2021 roku odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Ekumeniczny Lublin 2021. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie". Rozpocznie się o godz. 18.00 nabożeństwem ekumenicznym w Kościele Polskokatolickim przy ul. Kunickiego 9, a o godz. 19.00 zaplanowana jest debata ekumeniczna „Biblia w dialogu ekumenicznym”, w której udział wezmą ks. prof. Marek Uglorz (ChAT) i prof. Krzysztof Mielcarek (KUL). Prowadzenie - ks. dr Andrzej Gontarek. Debata będzie transmitowana online na stronie www.ekumenizmlublin.pl.

Zapraszamy na V Letnią Szkołę Kognitywistyki, odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 8-11 września 2021 r. Tytuł tegorocznej Letniej Szkoły Kognitywistyki wskazuje na niestandardowe i szerokie podejście do problematyki emocji.