Wydział Filozofii KUL i Sekcja Filozoficzna Wykładowców Uczelni Katolickich w Polsce zapraszają na debatę promującą kolejny tom z serii "Dydaktyka filozofii - Metafizyka", która odbędzie się 4 kwietnia 2017 r. o godz. 18.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

W dyskusji, która poprowadzi prof. Jacek Wojtysiak (KUL) udział wezmą: prof. Andrzej Maryniarczyk (KUL), prof. Sebastian Kołodziejczyk (UJ), prof. Marek Piwowarczyk (KUL) i dr Maciej Sendłak (UW).

Spotkanie jest wydarzeniem towarzyszącym LIX Tygodnia Filozoficznego "Źródła filozofii europejskiej".

prof. Wu LanCentrum Polsko-Chińskie KUL serdecznie zaprasza na spotkanie z prof. Wu Lan - filologiem polskim, kierownikiem sinologii na Uniwersytecie Gdańskim, autorką przekładów na język polski prozy Czesława Miłosza, Ryszarda Kapuścińskiego, Witolda Gombrowicza, Brunona Schulza oraz poezji Adama Zagajewskiego. Wykład otwarty „Pan Tadeusz" po chińsku odbędzie się 4 kwietnia 2017 r. o godz. 9.15 w Centrum Transferu Wiedzy KUL, a po nim zaplanowano warsztaty translatorskie.

W dniach 3-7 kwietnia 2017 roku Koło Filozoficzne Studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II organizuje LIX Tydzień Filozoficzny, kontynuując w ten sposób jedną z najstarszych tradycji Wydziału Filozofii.