Wydział Filozofii zaprasza na Finał V Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego, który odbędzie się w środę, 5 kwietnia 2017 r., w Gmachu Głównym KUL.

Celem V Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego jest rozwój sprawności logicznych u młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz popularyzacja wiedzy o logice jako nauce o sposobach jasnego i ścisłego formułowania myśli, o regułach poprawnego rozumowania i uzasadniania twierdzeń. Finał jest wydarzeniem towarzyszącym LIX Tygodnia Filozoficznego "Źródła filozofii europejskiej".

Wydział Filozofii KUL w ramach sesji "Wiara filozoficzna" zaprasza na wykład "The Aquinas-Locke Model of Faith", który wygłosi prof. Trent Dougherty (Baylor University).

Wykład odbędzie się 5 kwietnia 2017 r. o godz. 16.15 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113 w w ramach LIX Tygodnia Filozoficznego "Źródła filozofii europejskiej".

W dniach 3-7 kwietnia 2017 roku Koło Filozoficzne Studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II organizuje LIX Tydzień Filozoficzny, kontynuując w ten sposób jedną z najstarszych tradycji Wydziału Filozofii.