Katedra Filologii Celtyckiej oraz Ambasada Irlandii serdecznie zapraszają na cykl wykładów otwartych o historii i kulturze Irlandii Understanding Ireland. Dziewiąty wykład w cyklu, który odbędzie się 6 kwietnia 2017 r. o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114, "Recouperating Richard Henebry: cultural revival, language and music” wygłosi dr Méabh Ní Fhuartháin z National University of Ireland, Galway.

Katedra Etyki KUL, Katedra Etyki Szczegółowej KUL oraz Laboratorium "Więzi" zapraszają na otwarte seminarium poświęcone adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia” w pierwszą rocznicę jej ogłoszenia, które odbędzie się 6 kwietnia 2017 r. o godz. 11.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

Piękno, mózg i neuroestetykaWydział Filozofii oraz Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL zapraszają na wykład prof. Piotra Francuza „Piękno, mózg i neuroestetyka”, który odbędzie się 6 kwietnia 2017 r. o godz. 11.30 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114.

Wykład jest wydarzeniem towarzyszącym LIX Tygodnia Filozoficznego "Źródła filozofii europejskiej".

panelZapraszamy studentów i doktorantów KUL do wzięcia udziału w Panelu studencko-doktoranckim LIX Tygodnia Filozoficznego, który odbędzie się 6 kwietnia 2017 r. Temat przewodni tegorocznego Tygodnia to "Źródła filozofii europejskiej". Zgłoszenia należy wysyłać na adres kfskul@student.kul.lublin.pl do 31 stycznia 2017 r. Liczba miejsc ograniczona.

Fatima. Stuletnia tajemnicaAkademicki Klub Myśli Społeczno-Politycznej "Vade Mecum" oraz Koło Naukowe Teologów KUL zapraszają na spotkanie "Fatima. Stuletnia tajemnica", które odbędzie się 6 kwietnia 2017 r. (czwartek) o godz. 17:00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031.

05.04.2017 - 06.04.2017

Wykład "Wiara filozoficzna"

W ramach Otwartego Seminarium z historii i filozofii religii zapraszamy na wykład "Wiara filozoficzna", który wygłosi prof. dr hab. Mirosław Żelazny (UMK).

Wykład i seminarium realizowane w ramach grantu FNP Mistrz kierowanego przez prof. Piotra Gutowskiego rozpoczną się 6 kwietnia 2017 r. o godz. 17.30 w  Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

Seminarium jest wydarzeniem towarzyszącym LIX Tygodnia Filozoficznego pt. Źródła filozofii europejskiej www.kul.pl/tydzien.filozoficzny.
Wstęp wolny

Biblioteka nie straszyBiblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza do udziału w konkursie literacko-plastycznym „Biblioteka nie straszy! Opowieść biblioteczna”. Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowań czytelniczych i podkreślenie roli czytania oraz bibliotek w życiu społecznym każdego człowieka. Konkurs jest adresowany do dzieci, młodzieży i dorosłych. Do konkursu można zgłaszać prace w formie opowiadania lub komiksu o tematyce związanej z czytaniem, biblioteką lub bibliotekarzami. Termin składania prac konkursowych: 30 kwietnia 2017 r.

Krzyż Kościół AkademickiOd 3 do 6 kwietnia 2017 r. w Kościele Akademickim KUL trwać będą rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je o. Janusz Chwast, dominikanin, długoletni duszpasterz Duszpasterstwa Akademickiego Studnia na warszawskim Służewiu. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy św. o godz. 12.30, 17.00 i 19.00.

W dniach 3-7 kwietnia 2017 roku Koło Filozoficzne Studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II organizuje LIX Tydzień Filozoficzny, kontynuując w ten sposób jedną z najstarszych tradycji Wydziału Filozofii.

wystawa KUL ZamośćRektor KUL oraz Dyrektor Muzeum Zamojskiego w Zamościu zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KUL”, która będzie prezentowana w Muzeum Zamojskim w Zamościu od 18 marca do 31 maja 2017 r. Na wystawie znalazły się średniowieczne rzeźby śląskie, malarstwo obce XVI-XIX w. i polskie XIX/XX w., rysunek i grafika oraz rzemiosło artystyczne, w tym porcelana i szkło z najprzedniejszych manufaktur europejskich.

14.03.2017 - 09.04.2017

Wielkopostna akcja charytatywna

wielkopostna zbiórka charytatywnaWielki Post to czas, kiedy społeczność KUL włącza się w dzieła charytatywne. Tym razem chcemy kontynuować rozpoczętą podczas ostatniego Adwentu akcję pomocy dla Dziennego Centrum dla Dzieci i Młodzieży w gruzińskim mieście Kutaisi.

Datki na pomoc dla świetlicy będą zbierane do puszek ustawionych przy portierniach i w Dziale Komunikacji KUL (GG-103). Akcja potrwa do 9 kwietnia 2017 r.

powtórki przed maturąPo raz kolejny startują Uniwersyteckie Powtórki przed Maturą. To doskonała okazja, aby uporządkować i utrwalić wiedzę m.in. z języka polskiego, matematyki czy języków obcych. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne, wystarczy się zarejestrować. Powtórki rozpoczynają się w sobotę 11 marca 2017 r.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni