Wydział Filozofii KUL zaprasza nauczycieli na spotkanie "Filozofia i etyka w zreformowanej szkole", które odbędzie się 7 kwietnia 2017 r., o godz. 15.45 w Gmachu Głównym KUL, sala GG-36.

Podczas spotkania nauczycieli filozofii i etyki referat wprowadzający wygłosi dr Jacek Frydrych (KUL), Koordynator Zespołu Ekspertów MEN do spraw podstawy programowej filozofii i etyki.

Spotkanie jest wydarzeniem towarzyszącym LIX Tygodnia Filozoficznego "Żródła filozofii europejskiej"

W dniach 3-7 kwietnia 2017 roku Koło Filozoficzne Studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II organizuje LIX Tydzień Filozoficzny, kontynuując w ten sposób jedną z najstarszych tradycji Wydziału Filozofii.

img_7889 "Media-Kościół-Dialog" to tytuł debaty, która odbędzie się w ramach cyklu Ekumeniczny Lublin. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie 2 grudnia 2020 o godz. 18.00. W debacie wezmą udział rzecznicy prasowi Kościołów- ks. dr Leszek Gęsiak SJ (Kościół Rzymskokatolicki), Agnieszka Godfrejów-Tarnogóska (Kościół Ewangelicko-Agusburski), dk.  dr Łukasz Leonkiewicz (Kościół Prawosławny) oraz ks. dr hab. Krzysztof Marcyński SAC (UKSW). Spotkanie poprowadzi ks. dr hab. Sławomir Pawłowski, prof. KUL. Debata będzie transmitowana online na stronie: http://ekumenizmlublin.pl.