Odformalizowanie postępowania sądowegoKatedra Prawa Karnego i Postępowania Karnego WZPiNoS KUL w Stalowej Woli serdecznie zaprasza do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej "W kierunku odformalizowania postępowania sądowego. Perspektywy a rzeczywistość", która odbędzie się w Sandomierzu 24 kwietnia 2017 r. (poniedziałek) o godz. 10.00 w Gmachu Instytutu Teologicznego/Kurii Diecezjalnej, ul. Mariacka 9.

Finanse publiczneInstytut Ekonomii i Zarządzania KUL, Fundacja Rozwoju KUL oraz Fundacja Konrada Adenauera w Polsce zapraszają na konferencję naukową „Finanse publiczne a rozwój gospodarki”, poświęconą problematyce bliskiej zawodowemu zaangażowaniu prof. Zyty Gilowskiej - zmarłej w kwietniu 2016 r. wieloletniej Dyrektor Instytutu Ekonomii i Zarządzania, Kierownik Katedry Finansów Publicznych. Konferencja odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Aktualia 2017Koło Naukowe Studentów Psychologii KUL zaprasza na XXIV Ogólnopolską Konferencję Aktualności Psychologicznych AKTUALIA 2017, która odbędzie się 24-26 kwietnia 2017 r. na KUL.

Katedra Historii Sztuki Kościelnej i Muzealnictwa KUL, Stowarzyszenie ARTmagedon, Bazylika i Klasztor Dominikanów w Lublinie oraz Koło Naukowe Studentów Historii Sztuki KUL zapraszają na ogólnopolską, interdyscyplinarną konferencję naukową „Godzina rozumu: świat rzeczywisty”, która odbędzie się w dniach 24 – 26 kwietnia 2017 r. w Lublinie.

Obchodzony niedawno Światowy Dzień Autyzmu skłania do refleksji na temat obecności i miejsca osób autystycznych w społeczeństwie. Przekuwając ideę w czyny, Fundacja Pro Liberis et Arte i Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL zaprosiły młodzież ze szkół średnich do udziału konkursie "Być jak autystyczny hipster" i podjęcia trudu przygotowania plakatów społecznych oraz spotów reklamowych, które mogłyby nam pomóc zrozumieć i włączyć w nasz świat pracy, zabaw i wypoczynku osoby autystyczne. Wszystko po to, aby osoby te zaczęły żyć nie obok nas, ale z nami. Akcja rozpoczęła się 10 kwietnia 2017 r., a laureatów konkursu poznamy w czerwcu b.r.