Kontrola decyzji procesowychStalowowolskie Koło Naukowe Studentów Prawa "Viribus Unitis" serdecznie zaprasza do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej z cyklu Współczesne problemy wymiaru sprawiedliwości „Problemy kontroli decyzji procesowych”, która odbędzie się w Sandomierzu 25 kwietnia 2017 r. (wtorek) o godz. 9.30 w Gmachu Instytutu Teologicznego/Kurii Diecezjalnej, ul. Mariacka 9.

KUlline

Na KUL drzwi otwarte są przez cały rok. Uniwersytet zaprasza maturzystów do odwiedzin w dogodnym dla nich terminie, ale także stwarza okazję do poznania uczelni online. W najbliższy wtorek i środę (25-26 kwietnia 2017 r.) po południu zapraszamy na kanał YouTube KULstudia. Już od 17.00 startuje tam KULine, czyli Studio Otwarte KUL.

24.04.2017 - 25.04.2017

VII Dzień Kulturoznawcy

Dzień KulturoznawcyKoło Naukowe Studentów Kulturoznawstwa zaprasza na VII Dzień Kulturoznawcy, który odbędzie się 25 kwietnia 2017 r. Wydarzenie będzie okazją do świętowania jubileuszu 10-lecia działalności Koła. Głównym tematem Dnia będzie pytanie:  jaka jest rola kulturoznawcy we współczesnej kulturze? W programie znalazły się m.in. wykłady, spotkania z absolwentami i wykładowcami. Początek wydarzenia o godz. 9.30 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-113.

Finanse publiczneInstytut Ekonomii i Zarządzania KUL, Fundacja Rozwoju KUL oraz Fundacja Konrada Adenauera w Polsce zapraszają na konferencję naukową „Finanse publiczne a rozwój gospodarki”, poświęconą problematyce bliskiej zawodowemu zaangażowaniu prof. Zyty Gilowskiej - zmarłej w kwietniu 2016 r. wieloletniej Dyrektor Instytutu Ekonomii i Zarządzania, Kierownik Katedry Finansów Publicznych. Konferencja odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Aktualia 2017Koło Naukowe Studentów Psychologii KUL zaprasza na XXIV Ogólnopolską Konferencję Aktualności Psychologicznych AKTUALIA 2017, która odbędzie się 24-26 kwietnia 2017 r. na KUL.

Tydzień EklezjologicznyKoło Naukowe Teologów KUL zaprasza na XLIX Tydzień Eklezjologiczny przebiegający pod hasłem "Ecclesia semper reformanda? Teologiczna refleksja nad Reformacją", który odbędzie się 24-27 kwietnia 2017 r. w Collegium Joannis Pauli II, aula C-1031.

Katedra Historii Sztuki Kościelnej i Muzealnictwa KUL, Stowarzyszenie ARTmagedon, Bazylika i Klasztor Dominikanów w Lublinie oraz Koło Naukowe Studentów Historii Sztuki KUL zapraszają na ogólnopolską, interdyscyplinarną konferencję naukową „Godzina rozumu: świat rzeczywisty”, która odbędzie się w dniach 24 – 26 kwietnia 2017 r. w Lublinie.

Warsztaty filologii klasycznejZgodnie z kilkuletnią już tradycją, Instytut Filologii Klasycznej, ze szczególnym zaangażowaniem Katedry Filologii Greckiej, w dniach 23 kwietnia - 7 maja 2017 r. organizuje w Grecji warsztaty połączone z objazdem naukowym. Biorą w nich udział Pracownicy, Doktoranci i Studenci IFK.

Wystawa "Popiół czy diament"Instytut Historii Sztuki KUL oraz Galeria 1 im. B. Słomki zapraszają na wystawę fotografii zapomnianych miejsc „Popiół czy diament?”. Na wystawie prezentowane są zdjęcia powstałych przed laty pałaców, domów, cerkwi czy cmentarzy, o których dziś już mało kto pamięta. Ekspozycję można oglądać w Galerii 1 im. B. Słomki, na II piętrze Gmachu Głównego KUL, do 8 maja 2017 r.

Obchodzony niedawno Światowy Dzień Autyzmu skłania do refleksji na temat obecności i miejsca osób autystycznych w społeczeństwie. Przekuwając ideę w czyny, Fundacja Pro Liberis et Arte i Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL zaprosiły młodzież ze szkół średnich do udziału konkursie "Być jak autystyczny hipster" i podjęcia trudu przygotowania plakatów społecznych oraz spotów reklamowych, które mogłyby nam pomóc zrozumieć i włączyć w nasz świat pracy, zabaw i wypoczynku osoby autystyczne. Wszystko po to, aby osoby te zaczęły żyć nie obok nas, ale z nami. Akcja rozpoczęła się 10 kwietnia 2017 r., a laureatów konkursu poznamy w czerwcu b.r.

Biblioteka nie straszyBiblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza do udziału w konkursie literacko-plastycznym „Biblioteka nie straszy! Opowieść biblioteczna”. Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowań czytelniczych i podkreślenie roli czytania oraz bibliotek w życiu społecznym każdego człowieka. Konkurs jest adresowany do dzieci, młodzieży i dorosłych. Do konkursu można zgłaszać prace w formie opowiadania lub komiksu o tematyce związanej z czytaniem, biblioteką lub bibliotekarzami. Termin składania prac konkursowych: 30 kwietnia 2017 r.

wystawa KUL ZamośćRektor KUL oraz Dyrektor Muzeum Zamojskiego w Zamościu zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KUL”, która będzie prezentowana w Muzeum Zamojskim w Zamościu od 18 marca do 31 maja 2017 r. Na wystawie znalazły się średniowieczne rzeźby śląskie, malarstwo obce XVI-XIX w. i polskie XIX/XX w., rysunek i grafika oraz rzemiosło artystyczne, w tym porcelana i szkło z najprzedniejszych manufaktur europejskich.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni