24.04.2017 - 25.04.2017

VII Dzień Kulturoznawcy

Dzień KulturoznawcyKoło Naukowe Studentów Kulturoznawstwa zaprasza na VII Dzień Kulturoznawcy, który odbędzie się 25 kwietnia 2017 r. Wydarzenie będzie okazją do świętowania jubileuszu 10-lecia działalności Koła. Głównym tematem Dnia będzie pytanie:  jaka jest rola kulturoznawcy we współczesnej kulturze? W programie znalazły się m.in. wykłady, spotkania z absolwentami i wykładowcami. Początek wydarzenia o godz. 9.30 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-113.

Wystawa "Popiół czy diament"Instytut Historii Sztuki KUL oraz Galeria 1 im. B. Słomki zapraszają na wystawę fotografii zapomnianych miejsc „Popiół czy diament?”. Na wystawie prezentowane są zdjęcia powstałych przed laty pałaców, domów, cerkwi czy cmentarzy, o których dziś już mało kto pamięta. Ekspozycję można oglądać w Galerii 1 im. B. Słomki, na II piętrze Gmachu Głównego KUL, do 8 maja 2017 r.

Obchodzony niedawno Światowy Dzień Autyzmu skłania do refleksji na temat obecności i miejsca osób autystycznych w społeczeństwie. Przekuwając ideę w czyny, Fundacja Pro Liberis et Arte i Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL zaprosiły młodzież ze szkół średnich do udziału konkursie "Być jak autystyczny hipster" i podjęcia trudu przygotowania plakatów społecznych oraz spotów reklamowych, które mogłyby nam pomóc zrozumieć i włączyć w nasz świat pracy, zabaw i wypoczynku osoby autystyczne. Wszystko po to, aby osoby te zaczęły żyć nie obok nas, ale z nami. Akcja rozpoczęła się 10 kwietnia 2017 r., a laureatów konkursu poznamy w czerwcu b.r.