Tłumaczenia filmowe w praktyceKatedra Translatoryki i Języków Słowiańskich KUL zaprasza na seminarium z cyklu „Filolog na rynku pracy”, które odbędzie się 10 maja 2017 r. o godz. 13.30 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113. Podczas seminarium Grażyna Adamowicz-Grzyb wygłosi wykład „Tłumaczenia filmowe w praktyce”.

spotkania antropologiczneKatedra Socjologii Kultury i Religii KUL, Kolegium Międzyobszarowych Studiów Indywidualnych Uniwersytetu Wrocławskiego, Komisją Nauk Filologicznych Oddziału PAN we Wrocławiu oraz Zakładem Socjologii Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej zapraszają VI Lubelskie Spotkania Antropologiczne „Antropologia narracji we współczesnej kulturze. Od zniewolenia do zbawienia”, które odbędą się 10 maja 2017 r. w Kolegium Jana Pawła II, sale C-1031 i C-306. Początek godz. 9.00.

Z Polską czy z Banderą?Akademicki Klub Myśli Społeczno-Politycznej VADE MECUM, Ośrodek Badań Wschodnioeuropejskich Centrum Ucrainicum oraz Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego zapraszają na spotkanie z red. Wołodymyrem Pawliwem „Ukraina. Z Polską czy z Banderą?”. Spotkanie odbędzie się 10 maja 2107 r.  o godz. 15:00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

09.05.2017 - 10.05.2017

Dzień Kultury Chińskiej

Dzień Kultury ChińskiejCentrum Polsko-Chińskie i Koło Naukowe Studentów Sinologii KUL zapraszają na Dzień Kultury Chińskiej, który odbędzie się 10 maja 2017 r. o godz. 9.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-216.

W programie:

• występy muzyczne
  • taniec smoka
  • warsztaty
  • ciekawe prelekcje
  • spotkanie ze studentami z YZNU Chongqing.

Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej zaprasza na panel ekspercki "Nadzieja w starożytności pogańskiej i chrześcijańskiej", który odbędzie się 18 maja 2017 roku w godz. 9.00-13.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-802.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów "The Human Person between Objective and Subjective Truth" w dniach 8 - 12 maja poprowadzi Professor Rocco Buttiglione.

Kameruńska codziennośćW atrium Collegium Norwidianum do końca maja b.r. można oglądać wystawę zdjęć "Kameruńska codzienność", która została przygotowana przez lubelską wspólnotę Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata "Maitri". Fotografie ukazują życie codzienne mieszkańców Kamerunu oraz efekty materialnego wymiaru pomocy ofiarowanej przez darczyńców z Polski. Autorem większości zdjęć jest dr Konrad Czernichowski (UMCS).

Obchodzony niedawno Światowy Dzień Autyzmu skłania do refleksji na temat obecności i miejsca osób autystycznych w społeczeństwie. Przekuwając ideę w czyny, Fundacja Pro Liberis et Arte i Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL zaprosiły młodzież ze szkół średnich do udziału konkursie "Być jak autystyczny hipster" i podjęcia trudu przygotowania plakatów społecznych oraz spotów reklamowych, które mogłyby nam pomóc zrozumieć i włączyć w nasz świat pracy, zabaw i wypoczynku osoby autystyczne. Wszystko po to, aby osoby te zaczęły żyć nie obok nas, ale z nami. Akcja rozpoczęła się 10 kwietnia 2017 r., a laureatów konkursu poznamy w czerwcu b.r.

wystawa KUL ZamośćRektor KUL oraz Dyrektor Muzeum Zamojskiego w Zamościu zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KUL”, która będzie prezentowana w Muzeum Zamojskim w Zamościu od 18 marca do 31 maja 2017 r. Na wystawie znalazły się średniowieczne rzeźby śląskie, malarstwo obce XVI-XIX w. i polskie XIX/XX w., rysunek i grafika oraz rzemiosło artystyczne, w tym porcelana i szkło z najprzedniejszych manufaktur europejskich.

plakat_2021_26VIRektor KUL zaprasza wszystkich Pracowników, Studentów, Absolwentów, Emerytowanych Pracowników oraz Przyjaciół Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II na XI Ogólnouniwersytecką Pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, która odbędzie się 26 czerwca br. Koszt pielgrzymki 50 zł.

Zapisy i wpłaty w Kancelarii Ogólnej KUL, pok. GG-104 w godz. 8.00-15.00, tel. 81/44 54 104. Wyjazd punktualnie o godz. 5.30 sprzed frontonu Gmachu Głównego.

webinarium_17_czerwcaW czwartek, 17 czerwca 2021 r. w godz. 10.00 -11.30 odbędzie się webinarium zatytułowane "Jaka polityka i jakie sąsiedztwo Unii Europejskiej?", którego jednym ze współorganizatorów jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL.

Wydarzenie w formie online dobędzie się na platformie Zoom. Link do webinarium.

16.06.2021 - 02.07.2021

Letnia sesja egzaminacyjna

egzaminOd 17 czerwca do 1 lipca 2021 r. trwać będzie letnia sesja egzaminacyjna.

Wszystkim studentom życzymy sukcesów!

Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL w piątek, 18 czerwca 2021 r. organizuje na platformie Microsoft Teams  międzynarodową konferencję naukową pt. „Zmiana konstytucji”. Uczestnikami konferencją będą przedstawiciele ośrodków naukowych z Polski, Włoch, Litwy i Słowacji.

Konferencja jest organizowana w ramach grantu przyznanego w 2019 r. przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Doskonała nauka – Wsparcie konferencji naukowych

Program konferencji.

17.06.2021 - 20.06.2021

II Festiwal Wschodnich Podróży

Logo festiwalu East estBiblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na East est - II Festiwal Wschodnich Podróży, który odbędzie się w dniach 18-20 czerwca 2021 r. Gośćmi spotkania będą m.in. Krzysztof Wielicki, Piotr Milewski, Waldemar Tatarczuk i Boniek Falicki. Tematyka wschodnia rozumiana będzie szeroko – to zarówno dalekie rejony Europy i Azji, jak też wschodnia Polska. W programie spotkania z podróżnikami, wystawy, warsztaty, koncerty i wiele innych atrakcji.

Szczegóły na stronie festiwalu http://eastestfestiwal.eu/