16.05.2017 - 17.05.2017

Warsztaty z dyplomacji kulturalnej

Instytut Kulturoznawstwa KUL oraz Koło Naukowe Studentów Kulturoznawstwa zapraszają na „Warsztaty z dyplomacji kulturalnej", które poprowadzi ks. dr Marek Grygiel Schr., długoletni praktyk i teoretyk dyplomacji międzykulturowej w wielu obszarach świata. Spotkanie będzie składało się z dwóch części: krótkie wprowadzenie do problematyki dyplomacji kulturowej oraz omówienie wielu właściwych i skutecznych praktyk stosowanych w dyplomacji. Warsztaty odbędą się w środę 17 maja 2017 r., o godz. 17.00, w Kolegium Jana Pawła II, sala C-603.

Wstęp wolny!

księga jubileuszowa ks. prof. DubielWydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji oraz Instytut Prawa Kanonicznego zapraszają na uroczystość wręczenia Księgi Jubileuszowej „Pecunia servire debet non regere” z okazji 70. rocznicy urodzin ks. dra hab. Stanisława Dubiela, prof. KUL, która rozpocznie się w środę 17 maja 2017 r. o godz. 9.00 Mszą św. w Kościele Akademickiem, a następnie będzie kontynuowana w Sali C-1031 Kolegium Jana Pawła II.

kurs pisania ikon

W ramach współpracy Wydziału Filozofii KUL z Technikum Specjalnym nr 1 dla Uczniów Niesłyszących i Słabo Słyszących w Lublinie w okresie od listopada 2016 do marca 2017 r. odbył się kurs pisania ikon. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele i absolwenci szkoły (15 osób). Efekty ich pracy można zobaczyć w GALERII PO 111 SCHODACH w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 2 w LublinieWernisaż z poświęceniem ikon według dawnego rytu odbędzie się 16 maja 2017 r. o godz. 13 00, a wystawa będzie czynna do końca miesiąca.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów pt. Thomas Aquinas’ Theory of Action w dniach 15-19 maja poprowadzi Professor Fulvio Di Blasi (Philosopher expert in ethics, natural law theory and Thomistic philosophy, Scientific Coordinator, Professional Mediator, and Professor of Mediation credited by the Italian Ministry of Justice).

Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej zaprasza na panel ekspercki "Nadzieja w starożytności pogańskiej i chrześcijańskiej", który odbędzie się 18 maja 2017 roku w godz. 9.00-13.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-802.

Zapraszamy na V Letnią Szkołę Kognitywistyki, odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 8-11 września 2021 r. Tytuł tegorocznej Letniej Szkoły Kognitywistyki wskazuje na niestandardowe i szerokie podejście do problematyki emocji.