16.05.2017 - 17.05.2017

Warsztaty z dyplomacji kulturalnej

Instytut Kulturoznawstwa KUL oraz Koło Naukowe Studentów Kulturoznawstwa zapraszają na „Warsztaty z dyplomacji kulturalnej", które poprowadzi ks. dr Marek Grygiel Schr., długoletni praktyk i teoretyk dyplomacji międzykulturowej w wielu obszarach świata. Spotkanie będzie składało się z dwóch części: krótkie wprowadzenie do problematyki dyplomacji kulturowej oraz omówienie wielu właściwych i skutecznych praktyk stosowanych w dyplomacji. Warsztaty odbędą się w środę 17 maja 2017 r., o godz. 17.00, w Kolegium Jana Pawła II, sala C-603.

Wstęp wolny!

księga jubileuszowa ks. prof. DubielWydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji oraz Instytut Prawa Kanonicznego zapraszają na uroczystość wręczenia Księgi Jubileuszowej „Pecunia servire debet non regere” z okazji 70. rocznicy urodzin ks. dra hab. Stanisława Dubiela, prof. KUL, która rozpocznie się w środę 17 maja 2017 r. o godz. 9.00 Mszą św. w Kościele Akademickiem, a następnie będzie kontynuowana w Sali C-1031 Kolegium Jana Pawła II.

kurs pisania ikon

W ramach współpracy Wydziału Filozofii KUL z Technikum Specjalnym nr 1 dla Uczniów Niesłyszących i Słabo Słyszących w Lublinie w okresie od listopada 2016 do marca 2017 r. odbył się kurs pisania ikon. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele i absolwenci szkoły (15 osób). Efekty ich pracy można zobaczyć w GALERII PO 111 SCHODACH w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 2 w LublinieWernisaż z poświęceniem ikon według dawnego rytu odbędzie się 16 maja 2017 r. o godz. 13 00, a wystawa będzie czynna do końca miesiąca.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów pt. Thomas Aquinas’ Theory of Action w dniach 15-19 maja poprowadzi Professor Fulvio Di Blasi (Philosopher expert in ethics, natural law theory and Thomistic philosophy, Scientific Coordinator, Professional Mediator, and Professor of Mediation credited by the Italian Ministry of Justice).

Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej zaprasza na panel ekspercki "Nadzieja w starożytności pogańskiej i chrześcijańskiej", który odbędzie się 18 maja 2017 roku w godz. 9.00-13.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-802.

2020_Aramaic_Enoch_ConferenceSekcja Nauk Biblijnych Wydziału Teologii KUL zaprasza do uczestnictwa w konferencji online „From the Books of Enoch to Genesis Apocryphon: Aramaic Manuscripts of 1 Enoch and Related Aramaic Traditions from Qumran”, która odbędzie się 20–22 października 2020 r. Uczestnictwo w konferencji jest darmowe, konieczna jest rejestracja.

Strona konferencji

Program  (strefa czasowa - EST/EDT, wschodnie wybrzeże USA)

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.