16.05.2017 - 17.05.2017

Warsztaty z dyplomacji kulturalnej

Instytut Kulturoznawstwa KUL oraz Koło Naukowe Studentów Kulturoznawstwa zapraszają na „Warsztaty z dyplomacji kulturalnej", które poprowadzi ks. dr Marek Grygiel Schr., długoletni praktyk i teoretyk dyplomacji międzykulturowej w wielu obszarach świata. Spotkanie będzie składało się z dwóch części: krótkie wprowadzenie do problematyki dyplomacji kulturowej oraz omówienie wielu właściwych i skutecznych praktyk stosowanych w dyplomacji. Warsztaty odbędą się w środę 17 maja 2017 r., o godz. 17.00, w Kolegium Jana Pawła II, sala C-603.

Wstęp wolny!

kurs pisania ikon

W ramach współpracy Wydziału Filozofii KUL z Technikum Specjalnym nr 1 dla Uczniów Niesłyszących i Słabo Słyszących w Lublinie w okresie od listopada 2016 do marca 2017 r. odbył się kurs pisania ikon. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele i absolwenci szkoły (15 osób). Efekty ich pracy można zobaczyć w GALERII PO 111 SCHODACH w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 2 w LublinieWernisaż z poświęceniem ikon według dawnego rytu odbędzie się 16 maja 2017 r. o godz. 13 00, a wystawa będzie czynna do końca miesiąca.

Wystawa „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze W roku beatyfikacji absolwenta, a potem Wielkiego Kanclerza KUL – kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, Muzeum KUL swoją wystawą „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze pragnie wpisać się w obchody tego szczególnego wydarzenia.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00 do 1 października 2021.