świadkowie życia codziennegoOśrodek Badań nad Geografią Historyczną Kościoła w Polsce KUL oraz Komisja Historyczna przy Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce zapraszają na 46 Ogólnopolską Konferencję Historyków Zakonnych „Świadkowie życia codziennego”, która odbędzie się w Warszawie 19-20 maja 2017 r.

Festiwal Piosenki Twórczej "Dla Jana Pawła II"Już po raz trzeci na KUL odbędzie się Festiwal Piosenki Twórczej "Dla Jana Pawła II". Weźmie w nim udział 12 lubelskich przedszkoli. Festiwal rozpocznie się 19 maja 2017 r. o godzinie 9.30 w Centrum Transferu Wiedzy KUL, sala CTW-113. Organizatorem tego wydarzenia jest Przedszkole nr 57 w Lublinie, a współorganizatorem Uniwersytet Otwarty KUL.

Niepełnosprawni w pełni aktywniAktywność zawodowa osób z niepełnosprawnością, ich funkcjonowanie na rynku pracy oraz poznanie możliwości i problemów z którymi przychodzi im się mierzyć na rynku pracy – to tematyka konferencji „Niepełnosprawni – w pełni aktywni”, która rozpocznie się 19 maja 2017 r. o godz.9.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031.  Konferencję organizuje Koło Naukowe Studentów Psychologii KUL oraz Centrum Aktywizacji Osób z Niepełnosprawnością KUL.

18.05.2017 - 19.05.2017

Konferencja naukowa „Texts 6”

Konferencja TEXTS 6Instytut Filologii Angielskiej KUL  zaprasza na konferencję naukową „Texts 6”, która rozpocznie się 19 maja 2017 r. o godz. 16.00 w Czytelni Biblioteki Instytutu, Kolegium Jana Pawła II, sala C-911.

17.05.2017 - 19.05.2017

VII Konferencja Bliżej Emocji

bliżej emocjiKatedra Psychologii Emocji i Motywacji KUL, LAB A&A oraz Towarzystwo Naukowe KUL zapraszają na VII Konferencję Bliżej Emocji, która odbędzie się 18-19 maja 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114.

Paragone. Rzeźba wobec awangardyKatedra Historii Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej Instytutu Historii Sztuki KUL,
Lubelski Oddział Stowarzyszenia Historyków Sztuki oraz Muzeum Lubelskie w Lublinie zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową „Paragone. Rzeźba wobec awangardy”, która odbędzie się 18-19 maja 2017 r. w Muzeum Lubelskim.

16.05.2017 - 20.05.2017

Konferencja "Norwid wobec Rosji"

Norwid wobec Rosji

Ośrodek Badań nad Twórczością C. Norwida KUL oraz Fundacja Norwidowska zapraszają na konferencję "Norwid wobec Rosji", która odbędzie się 17-20 maja 2017 r. w Domu Pracy Twórczej KUL w Kazimierzu Dolnym

kurs pisania ikon

W ramach współpracy Wydziału Filozofii KUL z Technikum Specjalnym nr 1 dla Uczniów Niesłyszących i Słabo Słyszących w Lublinie w okresie od listopada 2016 do marca 2017 r. odbył się kurs pisania ikon. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele i absolwenci szkoły (15 osób). Efekty ich pracy można zobaczyć w GALERII PO 111 SCHODACH w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 2 w LublinieWernisaż z poświęceniem ikon według dawnego rytu odbędzie się 16 maja 2017 r. o godz. 13 00, a wystawa będzie czynna do końca miesiąca.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów pt. Thomas Aquinas’ Theory of Action w dniach 15-19 maja poprowadzi Professor Fulvio Di Blasi (Philosopher expert in ethics, natural law theory and Thomistic philosophy, Scientific Coordinator, Professional Mediator, and Professor of Mediation credited by the Italian Ministry of Justice).

wystawa KUL ZamośćRektor KUL oraz Dyrektor Muzeum Zamojskiego w Zamościu zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KUL”, która będzie prezentowana w Muzeum Zamojskim w Zamościu od 18 marca do 31 maja 2017 r. Na wystawie znalazły się średniowieczne rzeźby śląskie, malarstwo obce XVI-XIX w. i polskie XIX/XX w., rysunek i grafika oraz rzemiosło artystyczne, w tym porcelana i szkło z najprzedniejszych manufaktur europejskich.

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.