świadkowie życia codziennegoOśrodek Badań nad Geografią Historyczną Kościoła w Polsce KUL oraz Komisja Historyczna przy Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce zapraszają na 46 Ogólnopolską Konferencję Historyków Zakonnych „Świadkowie życia codziennego”, która odbędzie się w Warszawie 19-20 maja 2017 r.

Niepełnosprawni w pełni aktywniAktywność zawodowa osób z niepełnosprawnością, ich funkcjonowanie na rynku pracy oraz poznanie możliwości i problemów z którymi przychodzi im się mierzyć na rynku pracy – to tematyka konferencji „Niepełnosprawni – w pełni aktywni”, która rozpocznie się 19 maja 2017 r. o godz.9.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031.  Konferencję organizuje Koło Naukowe Studentów Psychologii KUL oraz Centrum Aktywizacji Osób z Niepełnosprawnością KUL.

18.05.2017 - 19.05.2017

Konferencja naukowa „Texts 6”

Konferencja TEXTS 6Instytut Filologii Angielskiej KUL  zaprasza na konferencję naukową „Texts 6”, która rozpocznie się 19 maja 2017 r. o godz. 16.00 w Czytelni Biblioteki Instytutu, Kolegium Jana Pawła II, sala C-911.

17.05.2017 - 19.05.2017

VII Konferencja Bliżej Emocji

bliżej emocjiKatedra Psychologii Emocji i Motywacji KUL, LAB A&A oraz Towarzystwo Naukowe KUL zapraszają na VII Konferencję Bliżej Emocji, która odbędzie się 18-19 maja 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114.

Paragone. Rzeźba wobec awangardyKatedra Historii Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej Instytutu Historii Sztuki KUL,
Lubelski Oddział Stowarzyszenia Historyków Sztuki oraz Muzeum Lubelskie w Lublinie zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową „Paragone. Rzeźba wobec awangardy”, która odbędzie się 18-19 maja 2017 r. w Muzeum Lubelskim.

16.05.2017 - 20.05.2017

Konferencja "Norwid wobec Rosji"

Norwid wobec Rosji

Ośrodek Badań nad Twórczością C. Norwida KUL oraz Fundacja Norwidowska zapraszają na konferencję "Norwid wobec Rosji", która odbędzie się 17-20 maja 2017 r. w Domu Pracy Twórczej KUL w Kazimierzu Dolnym

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.