nowe sciezki rozwojuKatedra Mikrostruktur Społecznych i Współczesnych Teorii Socjologicznych KUL, Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH oraz The Baltic International Academy zapraszają na XVIII Międzynarodową Konferencje Naukową  „Wartości i nowoczesność w strategii odpowiedzialnego rozwoju. Nowe ścieżki rozwoju w Europie Środkowej i Wschodniej", która odbędzie się w dniach 22-24 maja 2017 r. w Nałęczowie.

21.05.2017 - 25.05.2017

XXVII Tydzień Ekonomiczny

XXVII Tydzień EkonomicznyStudenckie Koło Naukowe Ekonomii KUL zaprasza na XXVII Tydzień Ekonomiczny, który odbędzie się 22-25 maja 2017 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618. W tym roku koncentrować się on będzie wokół tematów dotyczących cyberbezpieczeństwa w finansach oraz w bankowości. W programie m.in. certyfikowane szkolenia oraz dyskusje i wykłady.

CottinghamWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów "Philosophy, Religion and the Meaning of Life" w dniach 22 maja – 2 czerwca poprowadzi prof. John Cottingham (Professor Emeritus of Philosophy, University of Reading), a odbywać się one będą w godz. 9.30-12.00 w Kolegium Jana  Pawła II, sala C-220.

kurs pisania ikon

W ramach współpracy Wydziału Filozofii KUL z Technikum Specjalnym nr 1 dla Uczniów Niesłyszących i Słabo Słyszących w Lublinie w okresie od listopada 2016 do marca 2017 r. odbył się kurs pisania ikon. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele i absolwenci szkoły (15 osób). Efekty ich pracy można zobaczyć w GALERII PO 111 SCHODACH w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 2 w LublinieWernisaż z poświęceniem ikon według dawnego rytu odbędzie się 16 maja 2017 r. o godz. 13 00, a wystawa będzie czynna do końca miesiąca.

wystawa KUL ZamośćRektor KUL oraz Dyrektor Muzeum Zamojskiego w Zamościu zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KUL”, która będzie prezentowana w Muzeum Zamojskim w Zamościu od 18 marca do 31 maja 2017 r. Na wystawie znalazły się średniowieczne rzeźby śląskie, malarstwo obce XVI-XIX w. i polskie XIX/XX w., rysunek i grafika oraz rzemiosło artystyczne, w tym porcelana i szkło z najprzedniejszych manufaktur europejskich.

Wystawa „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze W roku beatyfikacji absolwenta, a potem Wielkiego Kanclerza KUL – kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, Muzeum KUL swoją wystawą „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze pragnie wpisać się w obchody tego szczególnego wydarzenia.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00 do 17 października 2021.

Konferencja „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe"Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe",  która odbędzie się 21 i 22 września 2021 r. Konferencja odbędzie się w formie online na platformie MS Teams z udziałem gości z zagranicy.

Konferencja „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”Zygmunt Haupt to jeden w najwybitniejszych emigracyjnych dwudziestowiecznych pisarzy polskich, laureat  Nagrody Literackiej „Kultury”, którego twórczość wciąż jest odkrywana w rodzinnym kraju. Jego postaci i dziełom poświęcona będzie międzynarodowa konferencja naukowa „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”,  której jednym z organizatorów będzie Ośrodek Badań nad Literaturą Religijną KUL. Konferencja odbędzie się 22-24 września 2021, w siedzibie Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM (Collegium Maius). Obrady będą odbywać się w formie hybrydowej, chętni do udziału w konferencji w formie online są proszeni o kontakt na adres konferencjahaupt2020@gmail. com.