Emigracja rosyjska, ukraińska i białoruska XX i XXI wieku.Katedra Literatury Rosyjskiej KUL oraz Komisja Emigrantologii Słowian Międzynarodowego Komitetu Slawistów zapraszają na IV Międzynarodową konferencję naukową „Emigracja rosyjska, ukraińska i białoruska XX i XXI wieku. Kulturowe zbliżenia i miejsca wspólne, oddziaływanie i odrzucenie”, która odbędzie się 25-26 maja 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy KUL, sale CTW-113 i CTW-114.

„Wybrane aspekty życia codziennego pustelników egipskich na podstawie wykopalisk w eremie MMA 1152 w Gurna (Luksor)Zarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem mgr. Tomasza Góreckiego (Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW) „Wybrane aspekty życia codziennego pustelników egipskich na podstawie wykopalisk w eremie MMA 1152 w Gurna (Luksor)". Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 25 maja 2017 r. o godzinie 18.00 w Gmachu Głównym, sala GG-245.

Wanda GawrońskaRektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zaprasza na wręczenie wyróżnienia uniwersyteckiego GRATAE MEMORIAE SIGNUM UNIVERSITATIS Wandzie Gawrońskiej, działaczce na rzecz KUL, siostrzenicy bł. Pier Giorgio Frassatiego. Uroczystość odbędzie się 25 maja 2017 r. o godz. 11.00 w Kolegium Jana Pawła II, w auli C-1031.

EX CORDE ECCLESIAEDziekan Wydziału Teologii zaprasza na pierwszą Debatę EX CORDE ECCLESIAE „Bóg na uniwersytecie – po co?”, która odbędzie się 25 maja 2017 r. o godz. 15.00 w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.

W debacie udział wezmą:

• ks. prof. Stanisław Janeczek (Wydział Filozofii)
  • prof. Leszek Mądzik (Wydział Nauk Społecznych)
  • prof. Zofia Stępniewska (Wydział Biotechnologii i Nauk o Środowisku)
  • ks. prof. Krzysztof Góźdź (Wydział Teologii).

21.05.2017 - 25.05.2017

XXVII Tydzień Ekonomiczny

XXVII Tydzień EkonomicznyStudenckie Koło Naukowe Ekonomii KUL zaprasza na XXVII Tydzień Ekonomiczny, który odbędzie się 22-25 maja 2017 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618. W tym roku koncentrować się on będzie wokół tematów dotyczących cyberbezpieczeństwa w finansach oraz w bankowości. W programie m.in. certyfikowane szkolenia oraz dyskusje i wykłady.

CottinghamWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów "Philosophy, Religion and the Meaning of Life" w dniach 22 maja – 2 czerwca poprowadzi prof. John Cottingham (Professor Emeritus of Philosophy, University of Reading), a odbywać się one będą w godz. 9.30-12.00 w Kolegium Jana  Pawła II, sala C-220.

kurs pisania ikon

W ramach współpracy Wydziału Filozofii KUL z Technikum Specjalnym nr 1 dla Uczniów Niesłyszących i Słabo Słyszących w Lublinie w okresie od listopada 2016 do marca 2017 r. odbył się kurs pisania ikon. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele i absolwenci szkoły (15 osób). Efekty ich pracy można zobaczyć w GALERII PO 111 SCHODACH w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 2 w LublinieWernisaż z poświęceniem ikon według dawnego rytu odbędzie się 16 maja 2017 r. o godz. 13 00, a wystawa będzie czynna do końca miesiąca.

wystawa KUL ZamośćRektor KUL oraz Dyrektor Muzeum Zamojskiego w Zamościu zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KUL”, która będzie prezentowana w Muzeum Zamojskim w Zamościu od 18 marca do 31 maja 2017 r. Na wystawie znalazły się średniowieczne rzeźby śląskie, malarstwo obce XVI-XIX w. i polskie XIX/XX w., rysunek i grafika oraz rzemiosło artystyczne, w tym porcelana i szkło z najprzedniejszych manufaktur europejskich.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl