22.06.2017 - 23.06.2017

Święto Patronalne KUL

Święto Patronalne KUL 2017W piątek, 23 czerwca 2017 r., w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, KUL będzie obchodził swoje Święto Patronalne.

Obchody Święta Patronalnego rozpoczną się o godz. 9.00 Mszą św. w Kościele Akademickim, której przewodniczyć będzie Metropolita Lubelski, Wielki Kanclerz KUL abp Stanisław Budzik. O godz.11.00 w Auli kard. Wyszyńskiego będzie miała miejsce część oficjalna, podczas której m.in. wręczona zostanie Nagroda im. Anieli hr. Potulickiej, a także dyplomy doktora habilitowanego.

Tradycyjnie już Święto Patronalne uświetni kolejny koncert z cyklu OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. Tym razem z koncertem kameralnym wystąpią Monika i Piotr Tarcholik. Początek koncertu o godz. 18.00, natomiast kwadrans wcześniej w Muzeum KUL odbędzie się otwarcie wystawy obrazów Jerzego Turnaua.

W sobotę o godz.17.00 w Auli kard. Wyszyńskiego odbędzie się specjalne wydarzenie dedykowane Społeczności Akademickiej KUL - recital Grzegorza Turnaua „Ojciec ojca mego ojca".

Monika i Piotr TarcholikRektor KUL serdecznie zaprasza w piątek 23 czerwca 2017 r. na koncert z cyklu OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. W dniu Święta Patronalnego KUL, z Nadzwyczajnym koncertem kameralnym wystąpią Piotr Tarcholik - skrzypce oraz Monika Tarcholik - fortepian.

Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KULRektor KUL oraz Dyrektor Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KUL”, która będzie prezentowana w Galerii Gotyckiej Zamku Książąt Pomorskich do 23 lipca 2017 r. Na wystawie znalazły się średniowieczne rzeźby śląskie, malarstwo obce XVI-XIX w. i polskie XIX/XX w., rysunek i grafika oraz rzemiosło artystyczne, w tym porcelana i szkło z najprzedniejszych manufaktur europejskich.

Piętnasta już konferencja z cyklu Argumentacja-Dialog-Perswazja w zamiarze swoim ma łączyć badania współczesnej teorii argumentacji z dociekaniami prowadzonymi w nurcie klasycznej retoryki. Wspólne dla obu dyscyplin jest zainteresowanie skutecznym przekonywaniem do swoich racji w stosunkach międzyludzkich. Różne konteksty i metody stanowią o wewnętrznym bogactwie tych dyscyplin, a także różnicują je między sobą. Liczymy, że konferencja jako miejsce spotkania badaczy z różnych środowisk i specjalizacji przyczyni się do rozwoju wiedzy o argumentacji i otworzy nowe pola do współpracy ujawniając niedostrzegane dotąd, nowe perspektywy badawcze.

Zapraszamy do Lublina! Zapraszamy na Wydział Filozofii KUL

Organizatorzy

Kwiat jabłoniMuzeum KUL zaprasza na wystawę prac  Jerzego Turnaua, malarza-ziemianina. Wystawa Jerzy Turnau (1869-1925) Ars e terra to pierwsza prezentacja obrazów tego zapomnianego artysty. Punktem wyjścia jest wspaniałe dzieło Jerzego Turnaua, zatytułowane Kwiat Jabłoni, które znajduje się w zbiorach KUL. Ponad 30 obrazów udało się pozyskać ze zbiorów prywatnych, głównie od rodziny malarza, oraz z klasztoru Bernardynów w Przeworsku. Poza dziełami malarskimi zostaną pokazane fotografie, dokumenty i pamiątki rodzinne artysty.

Wystawa będzie czynna do 10 lipca 2017 r.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.