rafal_ohmeProfesor Rafał Ohme jest psychologiem, nazywanym ojcem neuromarketingu. Światową sławę zyskał dzięki prowadzonym badaniom nad  reklamą i działaniami marketingowymi przy użyciu neurofizjologii. Jego działalność naukowa skupia się wokół emocji w komunikowaniu i zarządzaniu. Prof. Ohme jest wykładowcą m.in. Uniwersytetu SWPS,  Stellenbosch w Kapsztadzie oraz na Uniwersytecie Renmin w Pekinie. Poza zainteresowaniami naukowymi prowadzi szkolenia dla menadżerów i liderów biznesu na całym świecie. Występował w 30 krajach na 5 kontynentach. Autor bestsellera Emo Sapiens.

lfn_logo_3W ramach XIV Lubelskiego Festiwalu Nauki prof. Rafał Ohme wygłosi wykład otwarty pt. Emo Sapiens. Harmonia emocji i rozumu, w którym opowie słuchaczom o emocjach, mózgu i umyśle. Wyjaśni czym jest podświadomość oraz intuicja, opowie kim jest Emo Sapiens.

Wykład odbędzie się 28.09.2017 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031, godz. 15.00.

Fotorelacja

Piętnasta już konferencja z cyklu Argumentacja-Dialog-Perswazja w zamiarze swoim ma łączyć badania współczesnej teorii argumentacji z dociekaniami prowadzonymi w nurcie klasycznej retoryki. Wspólne dla obu dyscyplin jest zainteresowanie skutecznym przekonywaniem do swoich racji w stosunkach międzyludzkich. Różne konteksty i metody stanowią o wewnętrznym bogactwie tych dyscyplin, a także różnicują je między sobą. Liczymy, że konferencja jako miejsce spotkania badaczy z różnych środowisk i specjalizacji przyczyni się do rozwoju wiedzy o argumentacji i otworzy nowe pola do współpracy ujawniając niedostrzegane dotąd, nowe perspektywy badawcze.

Zapraszamy do Lublina! Zapraszamy na Wydział Filozofii KUL

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.