Katedra Filologii Celtyckiej oraz Ambasada Irlandii serdecznie zapraszają na wystawę „James Joyce – Życie i Twórczość”. Wystawa przedstawia sylwetkę jednego z najwybitniejszych pisarzy irlandzkich. Znajdziemy w niej informacje na temat życiorysu pisarza, rodzinnych dziejów, podróży, wpływów innych pisarzy na jego twórczość oraz jego wpływu na światową literaturę.

Wystawa jest dostępna dla zwiedzających od 18 września do 7 października 2017 r. w holu głównym Collegium Norwidianum.

rafal_ohmeProfesor Rafał Ohme jest psychologiem, nazywanym ojcem neuromarketingu. Światową sławę zyskał dzięki prowadzonym badaniom nad  reklamą i działaniami marketingowymi przy użyciu neurofizjologii. Jego działalność naukowa skupia się wokół emocji w komunikowaniu i zarządzaniu. Prof. Ohme jest wykładowcą m.in. Uniwersytetu SWPS,  Stellenbosch w Kapsztadzie oraz na Uniwersytecie Renmin w Pekinie. Poza zainteresowaniami naukowymi prowadzi szkolenia dla menadżerów i liderów biznesu na całym świecie. Występował w 30 krajach na 5 kontynentach. Autor bestsellera Emo Sapiens.

lfn_logo_3W ramach XIV Lubelskiego Festiwalu Nauki prof. Rafał Ohme wygłosi wykład otwarty pt. Emo Sapiens. Harmonia emocji i rozumu, w którym opowie słuchaczom o emocjach, mózgu i umyśle. Wyjaśni czym jest podświadomość oraz intuicja, opowie kim jest Emo Sapiens.

Wykład odbędzie się 28.09.2017 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031, godz. 15.00.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni