ks. Bolesław KumorOśrodek Archiwów, Bibliotek i Muzeów Kościelnych KUL zaprasza na konferencję naukową „Ksiądz Bolesław Kumor. Historyk Kościoła i dydaktyk. W 15. rocznicę śmierci” poświęconą osobie jednego z najwybitniejszych nowożytnych historyków Kościoła, która odbędzie się 21 września 2017 r. w Czytelni Teologiczno-Filozoficznej Biblioteki Uniwersyteckiej KUL.

Celtic Colloquim 1017Katedra Filologii Celtyckiej KUL zaprasza na konferencję 2nd Lublin Celtic Colloquium – Centres and Peripheries in Celtic Studies, która odbędzie się 21-22 września 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-217. Referaty dotyczyć będą literatury, historii, kultury i tradycji celtyckiego obszaru językowego (Irlandii, Walii, Szkocji, Bretanii) oraz analizy języków celtyckich w ujęciu synchronicznym i diachronicznym. Konferencja odbywa się pod patronatem honorowym Ambasady Irlandii.

Konferencja „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe"Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe",  która odbędzie się 21 i 22 września 2021 r. Konferencja odbędzie się w formie online na platformie MS Teams z udziałem gości z zagranicy.

Konferencja „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”Zygmunt Haupt to jeden w najwybitniejszych emigracyjnych dwudziestowiecznych pisarzy polskich, laureat  Nagrody Literackiej „Kultury”, którego twórczość wciąż jest odkrywana w rodzinnym kraju. Jego postaci i dziełom poświęcona będzie międzynarodowa konferencja naukowa „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”,  której jednym z organizatorów będzie Ośrodek Badań nad Literaturą Religijną KUL. Konferencja odbędzie się 22-24 września 2021, w siedzibie Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM (Collegium Maius). Obrady będą odbywać się w formie hybrydowej, chętni do udziału w konferencji w formie online są proszeni o kontakt na adres konferencjahaupt2020@gmail. com.