04.10.2017 - 05.10.2017

Międzynarodowy Dzień KUL

Międzynarodowy Dzień KULSpotkanie z władzami Uniwersytetu, integracja z polskimi koleżankami i kolegami, a także degustacja potraw kuchni polskiej to tylko niektóre punkty Międzynarodowego Dnia KUL, który odbędzie się w czwartek 5 października 2017 r. Podczas wydarzenia studenci – obcokrajowcy będą mogli zapoznać się z Uniwersytetem, jego ofertą oraz z życiem studenckim. Stoiska przygotowały agendy uniwersytetu, a także Samorząd Studentów, a swoimi refleksjami dotyczącymi studiów na KUL podzielą się nasi aktualni studenci-obcokrajowcy. Spotkanie międzynarodowej społeczności KUL rozpocznie się o godz. 12 w Atrium Collegium Norwidianum, natomiast od godz. 11 czynne będą stoiska.

Katedra Filologii Celtyckiej oraz Ambasada Irlandii serdecznie zapraszają na wystawę „James Joyce – Życie i Twórczość”. Wystawa przedstawia sylwetkę jednego z najwybitniejszych pisarzy irlandzkich. Znajdziemy w niej informacje na temat życiorysu pisarza, rodzinnych dziejów, podróży, wpływów innych pisarzy na jego twórczość oraz jego wpływu na światową literaturę.

Wystawa jest dostępna dla zwiedzających od 18 września do 7 października 2017 r. w holu głównym Collegium Norwidianum.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl