Bieżące

Już po raz trzeci Centrum Edukacyjno-Kongresowe KUL w Tomaszowie Lubelskim będzie gościć uczestników Wschodniego Forum Samorządowo-Gospodarczego. Tematem tegorocznej konferencji, która odbędzie się 6–7 października, będą „Narzędzia współpracy transgranicznej i rozwoju gospodarczego Polski i Ukrainy”. W Forum, które organizuje KUL wraz z miastem Tomaszów Lubelski, weźmie udział Adam Hamryszczak - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Małgorzata Sadurska – Członek Zarządu PZU S.A. oraz około 150 samorządowców, przedsiębiorców oraz naukowców z Polski i Ukrainy. Konferencję patronatem objęli: Ministerstwo Rozwoju, Wojewoda Lubelski oraz Marszałek Województwa Lubelskiego.

 

Program

Instytut Filologii Klasycznej KUL zaprasza na konferencję „Antyczne źródła i ich współczesne interpretacje”, która odbędzie się 6-7 października 2017r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

 

Program

Lublin w biblioteceBiblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę „Lublin w Bibliotece, Biblioteka w Lublinie: wystawa z okazji 700-lecia Lublina”. Ekspozycja ma na celu przybliżenie 700-letniej historii miasta na podstawie zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej oraz ukazanie związków Uniwersytetu i Biblioteki z Lublinem. Wystawa znajduje się w Czytelni Teologiczno-Filozoficznej (IV p.) BU KUL ul. Chopina 27. Ekspozycję można zwiedzać w godzinach pracy Biblioteki do 30 października 2017 r.

 

Więcej

 

 

 

05.10.2017 - 08.10.2017

Obchody XVII Dnia Papieskiego

Dzień Papieski 2017Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia zaprasza na lubelskie obchody XVII Dnia Papieskiego, którego hasło brzmi "Idźmy naprzód z nadzieją”. W jego trakcie zbierane będą środki na fundusz stypendialny Fundacji, która swoją pomocą obejmuje prawie 2300 młodych ludzi, pochodzących z niezamożnych rodzin. Wśród nich są również studenci KUL.

 

Więcej

 

KEPPo raz pierwszy w historii w Lublinie odbyły się obrady Konferencji Episkopatu Polski. 377. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski trwało 13 i 14 października 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskigo Jana Pawła II. Wydarzenie to wpisuje się w obchody 100. rocznicy utworzenia KUL i poprzedzi uroczystą inaugurację setnego roku akademickiego, która będzie miała miejsce w niedzielę 15 października br.

 

Więcej

 

 

 

 

Katedra Filologii Celtyckiej oraz Ambasada Irlandii serdecznie zapraszają na wystawę „James Joyce – Życie i Twórczość”. Wystawa przedstawia sylwetkę jednego z najwybitniejszych pisarzy irlandzkich. Znajdziemy w niej informacje na temat życiorysu pisarza, rodzinnych dziejów, podróży, wpływów innych pisarzy na jego twórczość oraz jego wpływu na światową literaturę.

Wystawa jest dostępna dla zwiedzających od 18 września do 7 października 2017 r. w holu głównym Collegium Norwidianum.

Wkrótce

Wydział Filozofii zaprasza do udziału w 4th Chinese-Polish Workshop on Applied Logic.

 

Workshop, który odbędzie się na KUL 17-18 sierpnia 2020 r., jest organizowany we współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Polską Akademią Nauk i uniwersytetami z Chin - Bejing Normal University, Zhejiang University in Hangzhou, Tsinghua University Beijing i Sun Yat-Sen University, Guangzhou.

 

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

 

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl