Literatura polska na UkranieKatedra Literatury Współczesnej KUL oraz Komisja Polsko-Ukraińskich Związków Kulturowych przy PAN Oddział w Lublinie zapraszają na międzynarodową konferencję naukową „Literatura polska na ziemiach obecnej Ukrainy”, która odbędzie się 19 października 2017 r. o godz. 10.00 w Collegium Norwidianum, sala CN-204.

„Żydzi w krajach bloku sowieckiego w epoce stalinizmu (polityka narodowościowa ZSRS)”Pracownia Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL oraz Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk zaprasza na międzynarodową konferencję "Żydzi w krajach bloku sowieckiego w epoce stalinizmu (polityka narodowościowa ZSRS)", która odbędzie się 19-20 października 2017 r. na KUL

Otwarci na światUniwersytet Otwarty KUL zaprasza na pokazy slajdów podróżniczych „Otwarci na świat”. Pokazy będą odbywać się w każdy trzeci czwartek miesiąca w Gmachu Głównym KUL, sala GG-110, o godz. 17.00. Tematem najbliższego pokazu (19 października 2017 r.) będą „Indochiny – od buddyzmu do dramatu wojny i dyktatury”.

„Lumen de lumine - alegoryczne wypowiedzi biblijne o symbolice światła i ich obrazowanie w sztuce”Zarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim przy TN KUL, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem ks. prof. dr. hab. Ryszarda Knapińskiego (KUL)  „Lumen de lumine - alegoryczne wypowiedzi biblijne o symbolice światła i ich obrazowanie w sztuce”. Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 19 października 2017 r. o godz. 18.00 w Gmachu Głównym, sala GG-243.

Biotechnologia energia jutra

Katedra Biochemii i Chemii Środowiska oraz Koło Naukowe Biotechnologii KUL zapraszają na konferencję I Ogólnopolską Konferencję Naukową „Biotechnologia - energia jutra”, która odbędzie się 19 – 20 października 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114.

Biblioteka Uniwersytecka KUL serdecznie zaprasza na spotkanie poetycko-muzyczne z okazji 700-lecia Lublina pt. „Słowem, obrazem, dźwiękiem Lublin opisany”, które odbędzie się 19 października 2017 r. o godz. 17.30 w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL w Czytelni Teologiczno-Filozoficznej (IV p.), ul. Chopina 27.

Spotkanie rozpocznie krótki wykład o mieście Lublinie. Głównym punktem wydarzenia będzie recytacja wierszy opisujących nasze miasto przeplatana poezją śpiewaną, opiewającą wyjątkowość i piękno Lublina.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa „Stary Lublin w akwareli” autorstwa Sławomira Stasza.

Serdecznie zapraszamy!

Katedra Językoznawstwa Stosowanego, Katedra Językoznawstwa Teoretycznego, Katedra Filologii Celtyckiej oraz Katedra Językoznawstwa Porównawczego Angielsko-Polskiego Instytutu Filologii Angielskiej KUL zapraszają do wzięcia udziału w piątej Międzynarodowej Konferencji Językoznawczej Linguistics Beyond and Within 2017: The Outskirts of the Regular, która odbędzie się 18-19 października 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Lublin w biblioteceBiblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę „Lublin w Bibliotece, Biblioteka w Lublinie: wystawa z okazji 700-lecia Lublina”. Ekspozycja ma na celu przybliżenie 700-letniej historii miasta na podstawie zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej oraz ukazanie związków Uniwersytetu i Biblioteki z Lublinem. Wystawa znajduje się w Czytelni Teologiczno-Filozoficznej (IV p.) BU KUL ul. Chopina 27. Ekspozycję można zwiedzać w godzinach pracy Biblioteki do 30 października 2017 r.

1_baner_muzeum_rzeby_pokaz_3iv 9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Rzeźby można podziwiać w Muzeum KUL do 3 kwietnia 2020.

II Obchody  Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Lubelszczyźnie,Międzynarodowy Ośrodek Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej KUL, Pracownia Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL oraz Fundacja Rozwoju KUL zapraszają na II Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Lubelszczyźnie, które odbędą się od 27 stycznia do 1 lutego 2020 r.

zmartwychwstancy-1 Centrum Ucrainicum KUL, Kuria Generalna Zmartwychwstańców w Rzymie, Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego w Lublinie oraz Fundacja Kisiela  zapraszają na międzynarodową konferencję naukową "Praca dla chrześcijańskiego Wschodu. Księża Zmartwychwstańcy wobec obrządku greckokatolickiego". Wydarzenie odbędzie się 31 stycznia 2020 r. o godz. 9.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-925

04.03.2020 - 06.03.2020

Czas na umysł 2.0

Czas na umysł 2.0 to Ogólnopolska konferencja organizowana przez Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL dla młodych naukowców i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbędzie się ona 5 i 6 marca 2020 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Konferencja ma charakter interdyscyplinarnych wykładów oraz warsztatów obejmujących takie dyscypliny jak kognitywistyka, nauki społeczne, filozofia, psychologia ewolucyjna, retoryka, językoznawstwo, kognitywistyka sztuki, antropologia, neuroetyka oraz neurobiologia.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.