Sympozjum HonorackieInstytut Teologii Moralnej KUL i Prowincja Warszawska Braci Mniejszych Kapucynów zapraszają na sympozjum poświęcone osobie i dziełu kapucyna bł. Honorata Koźmińskiego, które odbędzie się w sobotę 21 października 2017 r. o godz. 10.15 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113. Poprzedzi je Msza św. o godz. 9.00 sprawowana pod przewodnictwem o. dra Andrzeja Kiejzy, ministra prowincjalnego Braci Mniejszych Kapucynów. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwałą z dnia 22 czerwca 2016 r. ustanowił rok 2017 rokiem błogosławionego Honorata Koźmińskiego.

sympozjum ks. BlachnickiW ramach obchodów 30 rocznicy śmierci Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego KUL zaprasza na sympozjum „Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II środowiskiem rozwoju żywego Kościoła”, które odbędzie się w sobotę 21 października 2017 r. o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-408.

O godz. 12.30 w Kościele Akademickim KUL zostanie odprawiona Msza św., której przewodniczyć będzie ks. bp Wiesław Śmigiel, a sympozjum towarzyszyć będzie multimedialna wystawa „Wychowawca wolnych ludzi – ks. Franciszek Blachnicki (1921-1987)” w hallu Centrum Transferu Wiedzy na III piętrze.

Ośrodek Badań Filozoficznych, Instytut Filozofii UMCS, Wydział Filozofii i Kognitywistyka KUL, Uniwersytet Villanova, Instytut Filozofii i Socjologii PAN oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają w dniach 20-22 października 2017 r. na III Konferencję Avant. Trends in Interdisciplinary Studies pt. Understanding Social Cognition, która odbędzie się w Centrum Spotkania Kultur.

Wydział Filozofii oraz Katedra Filozofii Prawa i Praw Człowieka i Katedra Metafizyki KUL zapraszają na XXVIII Sympozjum Arystotelesowskie z cyklu Główne pojęcia filozofii Arystotelesa. Sympozjum "Bóg i Absolut w wyjaśnianiu rzeczywistości" odbędzie się  20-22 października 2017 r. w Domu Pracy Twórczej KUL w Kazimierzu Dolnym.

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.