konferencja prof. TurowskiInstytut Socjologii KUL  oraz Fundacja Rozwoju KUL,  Lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Socjologicznego i Lubelski Oddział „Civitas Christiana” zapraszają na konferencję naukową poświęconą prof. Janowi Turowskiemu: „Więzi społeczne – Solidarność – Samorządność. Wokół myśli socjologicznej Jana Turowskiego (1917-2006)  w stulecie urodzin”, która odbędzie się w Kampusie Głównym KUL 25 października 2017 r.

25 października 2017 r. odwiedzi KUL sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Michał Dworczyk. Wizyta ministra ma związek z wdrażaniem na uczelniach wyższych pilotażowego programu "Legia Akademicka", do którego akces zgłosił KUL. Program ma umożliwić studentom odbycie zakończonego przysięgą przeszkolenia wojskowego w dwóch modułach (podstawowy oraz podoficerski). Minister najpierw spotka się z władzami uczelni oraz instruktorami programu, a następnie wygłosi wykład dla studentów, pracowników i przedstawicieli organizacji proobronnych w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031. Organizatorem spotkania na KUL jest Legia Akademicka KUL.

Argumentacja i retoryka klasycznaWydział Filozofii oraz ArgDiaP - ogólnopolska inicjatywa poświęcona argumentacji, dialogowi i perswazji wspierająca badania argumentacji zapraszają na piętnastą konferencję z cyklu ArgDiaP "Argumentacja i retoryka klasyczna. ArgDiaP 2017", która odbędzie się 25-26 października 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy KUL.

24.10.2017 - 04.12.2017

Akcja "Polacy-Rodakom"

Polacy-Rodakom2017Społeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 25 października do 4 grudnia 2017 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych oraz zabawek-przytulanek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie.

Dni BiblijneInstytut Nauk Biblijnych KUL zaprasza na XIII Międzynarodowe Jesienne Dni Biblijne, które odbędą się 24-26 października 2017 r. na KUL. Temat tegorocznych dni to: „The Dead Sea Scrolls Seventy Years Later. Manuscripts, Traditions, Interpretations, and Their Biblical Context”.

22.10.2017 - 27.10.2017

Tydzień Kultury Iberyjskiej

Tydzień kultury iberyjskiejKatedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych KUL,  Katedra Językoznawstwa Romańskiego KUL, Instytut Cervantesa w Warszawie, Koło Hiszpańsko-Polskie przy KUL, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie oraz Filharmonia Lubelska zapraszają na Tydzień Kultury Iberyjskiej (23-27 października 2017 r.), organizowany z okazji inauguracji hispanistyki - nowego kierunku studiów na KUL. W programie m.in. wykłady i koncerty. Patronat nad wydarzeniem objęły Ambasada Meksyku i Ambasada Argentyny.

Lublin w biblioteceBiblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę „Lublin w Bibliotece, Biblioteka w Lublinie: wystawa z okazji 700-lecia Lublina”. Ekspozycja ma na celu przybliżenie 700-letniej historii miasta na podstawie zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej oraz ukazanie związków Uniwersytetu i Biblioteki z Lublinem. Wystawa znajduje się w Czytelni Teologiczno-Filozoficznej (IV p.) BU KUL ul. Chopina 27. Ekspozycję można zwiedzać w godzinach pracy Biblioteki do 30 października 2017 r.

Noc Ducha w Kościele Akademickim KULDuszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza w nocy z 30 na 31 maja 2020 r. na Zieloną Noc - Noc dla Ducha w Kościele Akademickim KUL czyli wspólną modlitwę przed Zesłaniem Ducha św.

Program:

• 18.30 Nabożeństwo majowe
  • 19.00 Czuwanie prowadzone przez Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym
  • 21.00 Msza Wigilii Zesłania Duch Świętego
  • 23.00-2.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

Ze względu na ograniczenia dotyczące liczby osób przebywających w kościele związane ze stanem epidemii konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Trzy możliwości zgłoszenia swojego udziału na wybrany punkt programu i

lub czas adoracji (na każde 30 min możliwość zapisania dla 23 osob w/g

obecnych norm dla Kościoła DA co może to ulec zmianie)

1. On-line : REJESTRACJA

Uwaga : aby wpisać się na kilka punktów programu należy wypełnić odzielne zgłoszenia)

2. Telefonicznie codziennie od poniedziałku 25 maja do piatku 29 maja w godz. Od 12.00 do 20.00 na 798 771 717.

3. Osobiście, przed każdą mszą wieczorną przed Kościołem u oo. Jezuitów.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.