Spotkanie z funkcjonariuszmai agencji wywiaduWydział Nauk Społecznych KUL zaprasza na spotkanie otwarte z funkcjonariuszami Agencji Wywiadu, które odbędzie się 9 stycznia 2018 r. o godz. 11.45 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618. Spotkanie jest otwarte dla studentów wszystkich kierunków studiów.

Od 2 do 27 stycznia 2018 r. Uniwersytet Otwarty KUL po raz kolejny gości grupę studentów z University of St. Thomas (Minnesota, USA), którzy uczestniczą w programie edukacyjnym John Paul II in His Polish Context.Jest to okazja nie tylko do poznania filozofii Jana Pawła II, ale również polskiej historii i kultury.

W czytelni Międzywydziałowej Biblioteki Nauk Matematyczno-Przyrodniczych oglądać można wystawę prezentującą postery prac dyplomowych powstałych w ramach seminarium magisterskiego "Projektowanie krajobrazu kulturowego", pod kierunkiem prof. Sławomira Kolo. Najczęściej są to koncepcje projektowe z Lublina i okolic lub prace związane z miejscem pochodzenia studentów. Ponadto na wystawie pokazane zostały prace rysunkowe i projekty koncepcyjne prof. Sławomira Kolo. Wystawę można oglądać do 9 stycznia 2018 r. przy ul. Konstantynów 1H.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni

27.01.2021 - 10.02.2021

Zimowa sesja egzaminacyjna

egzaminOd 28 stycznia do 10 lutego 2021 r. trwać będzie zimowa sesja egzaminacyjna. Ze względu na epidemię koronawirusa będzie się ona odbywać w trybie zdalnym.

Wszystkim studentom życzymy sukcesów!

Konferencja „Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”Kardynał Stefan Wyszyński przewodził polskiemu Kościołowi przez ponad 30 lat. Przez ten czas wielokrotnie zabierał głos nie tylko w sprawach istotnych dla Kościoła, ale także dla społeczeństwa. Przybliżenie bogatego dziedzictwa nauczania Prymasa w oczekiwaniu na Jego beatyfikację to cel konferencji naukowej online, na którą zaprasza KUL w sobotę 30 stycznia 2021. – Nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego nie straciło na swej aktualności – mówi jeden z organizatorów konferencji, prorektor ds. misji i administracji KUL ks. prof. Mirosław Sitarz.