gorset

Scena Plastyczna KUL, Warszawskie Centrum Pantomimy oraz ASP Warszawa,  zaprasza na przedstawienie „Gorset”  w reżyserii Leszka Mądzika. Spektakl zostanie zaprezentowany 24 stycznia 2018 r. o godz. 18.00 w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur.

„Gorset” zainauguruje II edycję Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”, w ramach którego w pierwszym półroczu 2018 r. zostanie zaprezentowanych szereg wydarzeń z pogranicza teatru i sztuk wizualnych.

Narodzony z serca KościołaInstytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Istota i misja uniwersytetu we współczesnym świecie", zaprasza na wykład  Rektora KUL ks. prof. dra hab. Antoniego Dębińskiego „Narodzony z serca Kościoła. O tożsamości uniwersytetu katolickiego dziś”. Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 24 stycznia 2018 r. o godz. 17.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie, Korporacja Akademicka Astrea Lublinensis, Klub Służby Niepodległej w Lublinie oraz Stowarzyszenie Civitas Christiana zapraszają na debatę „Lubelszczyzna dla Syrii”, która odbędzie się 24 stycznia 2018 r. o godz.  17.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031. W debacie udział wezmą: dr hab. Przemysław Czarnek (Wojewoda Lubelski), red. Michał Bruszewski (Gazeta Polska Codziennie), ks. dr Mariusz Boguszewski (Pomoc Kościołowi w Potrzebie).

„Reformacja na ławie oskarżonych (?). Debata po Jubileuszu”Instytut Ekumeniczny KUL zaprasza na sesję naukową „Reformacja na ławie oskarżonych (?). Debata po Jubileuszu”. Wydarzenie, organizowane w ramach obchodów Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan,  rozpocznie się 24 stycznia 2018 r. o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

Tydzień modlitw o jedność chrześcijanTradycyjnie już Instytut Ekumeniczny KUL włącza się w archidiecezjalne obchody Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan, który w tym roku będzie trwał od 18 do 25 stycznia. Codziennie o godz. 12.30 w Kościele Akademickim będzie odprawiana Eucharystia w tej intencji, podczas której przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich będą dzielić się swoim świadectwem wiary.

W środę, 24 stycznia 2018 r., odbędzie się sesja naukowa „Reformacja na ławie oskarżonych (?). Debata po Jubileuszu”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw są słowa z Księgi Wyjścia: Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15,6).

Od 2 do 27 stycznia 2018 r. Uniwersytet Otwarty KUL po raz kolejny gości grupę studentów z University of St. Thomas (Minnesota, USA), którzy uczestniczą w programie edukacyjnym John Paul II in His Polish Context.Jest to okazja nie tylko do poznania filozofii Jana Pawła II, ale również polskiej historii i kultury.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Wystawa „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze W roku beatyfikacji absolwenta, a potem Wielkiego Kanclerza KUL – kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, Muzeum KUL swoją wystawą „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze pragnie wpisać się w obchody tego szczególnego wydarzenia.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00 do 17 października 2021.

Konferencja „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe"Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe",  która odbędzie się 21 i 22 września 2021 r. Konferencja odbędzie się w formie online na platformie MS Teams z udziałem gości z zagranicy.

Konferencja „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”Zygmunt Haupt to jeden w najwybitniejszych emigracyjnych dwudziestowiecznych pisarzy polskich, laureat  Nagrody Literackiej „Kultury”, którego twórczość wciąż jest odkrywana w rodzinnym kraju. Jego postaci i dziełom poświęcona będzie międzynarodowa konferencja naukowa „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”,  której jednym z organizatorów będzie Ośrodek Badań nad Literaturą Religijną KUL. Konferencja odbędzie się 22-24 września 2021, w siedzibie Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM (Collegium Maius). Obrady będą odbywać się w formie hybrydowej, chętni do udziału w konferencji w formie online są proszeni o kontakt na adres konferencjahaupt2020@gmail. com.