Narodzony z serca KościołaInstytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Istota i misja uniwersytetu we współczesnym świecie", zaprasza na wykład  Rektora KUL ks. prof. dra hab. Antoniego Dębińskiego „Narodzony z serca Kościoła. O tożsamości uniwersytetu katolickiego dziś”. Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 24 stycznia 2018 r. o godz. 17.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

„Reformacja na ławie oskarżonych (?). Debata po Jubileuszu”Instytut Ekumeniczny KUL zaprasza na sesję naukową „Reformacja na ławie oskarżonych (?). Debata po Jubileuszu”. Wydarzenie, organizowane w ramach obchodów Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan,  rozpocznie się 24 stycznia 2018 r. o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

2020_Aramaic_Enoch_ConferenceSekcja Nauk Biblijnych Wydziału Teologii KUL zaprasza do uczestnictwa w konferencji online „From the Books of Enoch to Genesis Apocryphon: Aramaic Manuscripts of 1 Enoch and Related Aramaic Traditions from Qumran”, która odbędzie się 20–22 października 2020 r. Uczestnictwo w konferencji jest darmowe, konieczna jest rejestracja.

Strona konferencji

Program  (strefa czasowa - EST/EDT, wschodnie wybrzeże USA)

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.