polska.ue.rosja_26.2.2018Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych KUL, Fundacja Konrada Adenauera oraz Towarzystwo Nauki i Kultury "Libra" zapraszają na międzynarodowe seminarium naukowe "Polska i Unia Europejska wobec Rosji Putina 4.0 - perspektywa wspólnego sąsiedztwa". Wydarzenie odbędzie się 26 lutego 2018 r. o godz. 12.30 w auli DMMII- 134 (ul. Droga Męczenników Majdanka 70).

wyd_plakat_ja-jestem_multimediaRektor KUL zaprasza na uroczysty koncert z okazji jubileuszu 100-lecia KUL zatytułowany „Ja Jestem" - niezwykłe połączenie muzyki symfonicznej, efektów dźwiękowych i fragmentów Pisma Świętego.

W koncercie, w reżyserii Krzysztofa Czeczota, udział wezmą m.in: Anna Dymna, Małgorzata Kożuchowska, Jerzy Trela, Adam Woronowicz, Wojciech Malajkat, Stanisław Soyka. Oprawę muzyczną koncertu zapewni 40-osobowy zespół Orkiestry Trybunału Koronnego, a Chór KUL wykona Psalm 139. Ten wyjątkowy koncert odbędzie się 26 lutego 2018 r. o godz. 19.00 w Centrum Spotkania Kultur.

Materiały filmowe

VIII Konkurs OratorskiKatedra Semiotyki i Retoryki Dziennikarstwa Audiowizualnego Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej  KUL oraz Koło Naukowe Studentów Retoryki Stosowanej KUL zapraszają studentów na VIII Ogólnopolski  Międzyuczelniany Konkurs Oratorski, który odbędzie się 15 marca 2018 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031 (Aula Muzykologii) o godz. 14.00.

Konkurs jest przeznaczony dla studentów. Zgłoszenia można przesyłać do 11 marca 2018 r. na adres: konkurs.oratorski.kul@gmail.com

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Wystawa „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze W roku beatyfikacji absolwenta, a potem Wielkiego Kanclerza KUL – kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, Muzeum KUL swoją wystawą „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze pragnie wpisać się w obchody tego szczególnego wydarzenia.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00 do 1 października 2021.

webianr_niepelonsprawni Letnia Akademia Kompetencji Biura Karier KUL to inicjatywa, której celem jest merytoryczne wsparcie osób wchodzących na rynek pracy poprzez pokazanie możliwych ścieżki rozwoju zawodowego oraz wyposażenie w nowe kompetencje. Tym razem zapraszamy na webinarium "(Nie)pełnosprawni w pracy- warsztaty aktywizacji zawodowej", które odbędzie się 12 sierpnia 2021 r. o godz. 12.00. W trakcie webinarium uczestnicy dowiedzą się o możliwościach zatrudnienia, miejscach pracy i projektach kierowanych do  osób niepełnosprawnych, jak napisać atrakcyjne CV oraz jak właściwie wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej.

Link do rejestracji.

Zapraszamy na V Letnią Szkołę Kognitywistyki, odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 8-11 września 2021 r. Tytuł tegorocznej Letniej Szkoły Kognitywistyki wskazuje na niestandardowe i szerokie podejście do problematyki emocji.