„Basen Morza Śródziemnego - otwarta 'puszka Pandory' dla Unii EuropejskiejKatedra Studiów Wschodnich KUL, Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego, Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk oraz Fundacja Konrada Adenauera w Polsce i Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra" zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową „Basen Morza Śródziemnego - otwarta 'puszka Pandory' dla Unii Europejskiej", która odbędzie się 27 lutego 2018 r. o godz. 11.30 w sali konferencyjnej Instytutu Studiów Politycznych PAN w Warszawie, ul. Polna 18/20.

Początki Biblioteki Uniwersytetu LubelskiegoBiblioteka Uniwersytecka KUL  zaprasza na konferencję „Z Petersburga do Lublina. Początki Biblioteki Uniwersytetu Lubelskiego", zorganizowaną z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy powstania Biblioteki. Konferencja odbędzie się 27 lutego 2018 r.  o godz. 10.00 w Czytelni Teologiczno-Filozoficznej BU KUL.

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa "Emilia Szeliga-Szeligowska i początki Biblioteki Uniwersytetu Lubelskiego", która poświęcona jest początkom instytucji i jej pierwszej bibliotekarce. Zaprezentowane zostaną unikatowe materiały ze zbiorów specjalnych BU oraz Archiwum Uniwersyteckiego (rękopisy, dokumenty, druki, książki z cennych darów przekazane w okresie międzywojennym).

Program

VIII Konkurs OratorskiKatedra Semiotyki i Retoryki Dziennikarstwa Audiowizualnego Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej  KUL oraz Koło Naukowe Studentów Retoryki Stosowanej KUL zapraszają studentów na VIII Ogólnopolski  Międzyuczelniany Konkurs Oratorski, który odbędzie się 15 marca 2018 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031 (Aula Muzykologii) o godz. 14.00.

Konkurs jest przeznaczony dla studentów. Zgłoszenia można przesyłać do 11 marca 2018 r. na adres: konkurs.oratorski.kul@gmail.com

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Wystawa – Ars e cella. W oczekiwaniu na nowe muzeumMuzeum KUL zaprasza na wystawę "Ars e cella. W oczekiwaniu na nowe muzeum", na której prezentowane będą nowożytne rzeźby ołtarzowe oraz malarstwo religijne i rodzajowe. Wystawa będzie czynna 27 lipca – 31 sierpnia 2020.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl