Początki Biblioteki Uniwersytetu LubelskiegoBiblioteka Uniwersytecka KUL  zaprasza na konferencję „Z Petersburga do Lublina. Początki Biblioteki Uniwersytetu Lubelskiego", zorganizowaną z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy powstania Biblioteki. Konferencja odbędzie się 27 lutego 2018 r.  o godz. 10.00 w Czytelni Teologiczno-Filozoficznej BU KUL.

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa "Emilia Szeliga-Szeligowska i początki Biblioteki Uniwersytetu Lubelskiego", która poświęcona jest początkom instytucji i jej pierwszej bibliotekarce. Zaprezentowane zostaną unikatowe materiały ze zbiorów specjalnych BU oraz Archiwum Uniwersyteckiego (rękopisy, dokumenty, druki, książki z cennych darów przekazane w okresie międzywojennym).

Program

Godziny otwarcia Muzeum KUL